6.6 C
Prague
Čtvrtek, 20 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Serena Williams chtěla utajit své těhotenství


  Své těhotenství zveřejnila Serena Williamsová prý omylem. „Chtěla jsem tuto zprávu před novináři i sportovní veřejností, alespoň na chvíli zatajit,“ nechala se slyšet Serena Williamsová. Netrvalo to dlouho a bylo jasné, že už na Australian Open, kde vybojovala rekordní třiadvacátou grandslamovou trofej, musela být těhotná. Pětatřicetiletá Američanka se novinářům svěřila, jak moc byla v Melbourne nervózní, jelikož musela vše tajit. Příští rok se na ženský tenisový okruh hodlá vrátit a dál vyhrávat. Serena Williamsová působí během zápasů i tiskových konferencí často až příliš suverénně.

  Na letošním Australian Open, jak se sama novinářům svěřila, však byla hodně nervózní, jelikož musela tajit své těhotenství. Zpráva o jejím těhotenství se do médií dostala nechtěně. Američanka si zrovna ukládala fotografii s popiskem „20 týdnů“ a omylem ji umístila i na sociální sítě. „Víte, jak je to se sociálními sítěmi. Zmáčknete špatné tlačítko a najednou všichni všechno vědí,“ řekla k neplánovanému úniku informací Serena Williamsová, která se fotí každý týden a fotografie si pečlivě ukládá do složky, aby viděla pokrok. „Zrovna jsem si fotky ukládala pouze pro sebe, do té doby jsem s tím neměla problém, tahle fotka mi omylem unikla. Telefon mi moc často nezvoní, ale asi po půl hodině, co jsem se na něj podívala, jsem zjistila, že mám čtyři nepřijaté hovory. Okamžitě mi došlo, co se stalo,“ svěřila se Američanka Serena Williamsová: „Chtěla jsem s oznámením počkat ještě tak pět až šest dní, to nevadí.“ Lidem samozřejmě netrvalo dlouho si propočítat, že Williamsová už musela být těhotná během letošního Australian Open, kde získala rekordní 23. grandslamový vavřín.

  Hrající americká tenisová legenda Serena Williamsová přiznala, že se o těhotenství dozvěděla dva dny před startem turnaje a bála se v takovém stavu hrát. „Byla jsem nervózní. Musela jsem z hlavy vše vytěsnit a soustředit se na tenis. Nebylo to jednoduché. Pořád slýcháte všechny ty řeči, jak někdo těhotenství těžko snáší a je neustále unavený. Musela jsem to všechno hodit za hlavu. Neměla jsem ani čas se takovými myšlenkami zabývat,“ uvedla Serena: „Těhotná nebo ne, nikdo o tom nevěděl a čekalo se, že získám titul, ostatně jako na každé akci, kde hraji. Mám pocit, že když nevyhraji, tak je z toho v médiích větší poprask. Navíc jsem moc chtěla překonat Steffi Graafovou.“ Události posledních týdnů nebyly pro držitelku 72 titulů vždy veselé. „Jsem zklamaná, že žijeme ve společnosti, v níž mohou lidé jako Ilje Nastase činit takové rasistické poznámky na mou osobu a vůči mému nenarozenému dítěti a navíc sexistické poznámky na adresu mých vrstevníků,“ napsala Serena na Instagramu.

  Williamsová si letos každopádně už nezahraje, nicméně v příští sezoně se hodlá na kurty ve 36 letech vrátit. „Ještě nekončím, pořád jsem neřekla poslední slovo,“ řekla a dodala: „Inspiruje mě má sestra Venus, která je dokonce o rok starší. Když hraje ona, vím, že můžu hrát i já. Mateřství bude jen novou součástí mého života. Moje děťátko bude v hledišti a doufám, že mi bude fandit.“

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.