6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Senzace v ženském tenise: Serena čtvrt roku nehraje, je těhotná a přesto vede světový žebříček

  Světový ženský tenis zabžívá nebývalou podívanou! Přestože pětatřicetiletá americká tenistka Serena Williamsová, která si tenisem vydělala přes pětaosmdesát amerických dolarů, čtvrt roku nehraje a nedávno dokonce oznámila, že je těhotná, posunula se v nejnovějším vydání žebříčku WTA zpět do čele před německou hráčkou žijící v Polsku Angelique Kerberovou.


  Pětatřicetiletá Američanka Serena Williamsová zahajuje na postu světové jedničky svůj 317. týden. Němka se na první místo ale může za pouhých sedm dní vrátit, ovšem pouze v případě, že na turnaji WTA ve Stuttgartu se dostane alespoň do semifinále, což v jejím případě znamená, že musí vyhrát dva zápasy!

  Serena Williamsová hrála naposledy na Australian Open, kde získala rekordní třiadvacátý grandslamový titul. Pak se z turnajů odhlašovala kvůli zranění kolena, nicméně před pár dny oznámila, že je v dvacátém týdnu těhotenství.

  Přesto se Serena vrátila na první místo světového žebříčku. A to navzdory tomu, že za posledních dvanáct měsíců odehrála jen sedm turnajů, z toho šest bodovaných – vyhrála na Australian Open (2000 bodů), ve Wimbledonu (2000) a v Římě (900), ve finále prohrála na French Open (1300), do semifinále došla na US Open (780) a „pouze druhé“ kolo uhrála letos v novozélandském Aucklandu (30). Za olympijské semifinále body do žebříčku nedostala.

  Do čela žebříčku se pětatřicetiletá Američanka posunula už poosmé v kariéře, z toho podruhé v této sezoně. Celkově je světovou jedničkou 317. týden, přičemž lepší byly v minulosti jen Němka Steffi Grafová (377 týdnů) a Čecho-Američanka Martina Navrátilová (332 týdnů).

  Vítězka 72 turnajů WTA Serena Williamsová má v plánu se po porodu na kurty vrátit. Teoreticky by se tak mohla stát teprve druhou ženou po Kim Clijstersové, která se jako máma posune na post světové jedničky. Pokud by Američanka comeback stihla do roka po porodu, mohla by využít pravidla WTA o chráněném žebříčku, čímž by si uchovala příslušnost ke světové elitě a mohla by se jako čerstvá maminka znovu vrátit na kurty jako světová jednička.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.