6.6 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Šarapovová měla pozitivní dopingový test před Australian Open

  Další dopingový skandál je na světě. Bývalá tenisová světová jednička Maria Šarapovová potvrdila, že neprošla dopingovou kontrolou před Australian Open. Po sérii zranění je to další hořká pilulka pro ruskou krásku.


  Lékaři našli v krvi ruské tenistky látku meldonium, kterou užívala pří léčbě srdeční arytmie a prvních příznaků cukrovky. „Beru plnou odpovědnost. Je to moje tělo a nesu plnou odpovědnost za to, jaké látky do něj pouštím,“ neskrývala své pochybení Šarapovová.

  Látku podle Šarapovové antidopingoví komisaři zakázali až od začátku letošního roku. Ruska přitom brala medikament už od roku 2006. „Přišel mi mail od Světové antidopingové komise 22. prosince a bylo v něm zmíněno, že se změnil seznam zakázaných látek. Jenže já jsem neotevřela odkaz. Udělala jsem obrovskou chybu,“ vyčítala si ruská tenistka.

  Současná sedmá nejlepší tenistka světa oznámila na dnešní den tiskovou konferenci a dlouho se spekulovalo, že by ruská kráska mohla oznámit ukončení kariéry. Od Wimbledonu se totiž potýkala se zraněním ramene a odehrála pouhé čtyři turnaje. Takové zprávy se však nakonec nepotvrdily. „Vím, že musím čelit následkům, ale nechci ukončit kariéru tímto způsobem. Doufám, že dostanu příležitost znovu nastoupit k zápasům,“ přála si zdrcená Šarapovová.

  Stále teprve 28letá Šarapovová se dosud radovala z pěti grandslamových titulů. V poslední době se jí však nedařilo dostat ze spárů zranění.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.