6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview 4. hracího dne: Zaskočí Češi úřadující mistry Evropy?

  Mistrovství Evropy ve Francii dnes pokračuje úvodními zápasy základních skupin. Tradiční harmonogram nebude narušen ani tentokrát, a tak divák u televizních obrazek bude moci zhlédnout hned 3 utkání v rychlém sledu. Jaké jsou vyhlídky jednotlivých mužstev? Dočkáme se nějakého překvapení, nebo vše půjde podle papírových předpokladů? Pojďme se společně podívat na to, co nás dnes čeká.

  Španělsko – Česko (15:00, Toulouse)

  Konečně se český fanoušek dočkal! Svěřenci kouče Vrby dnes vstupují do turnaje. Nutno ovšem podotknout, že je čeká soupeř z kategorie nejtěžších, byť Španěly obvykle začátek šampionátu nezastihne v nejlepším rozpoložení. Trénink reprezentačního mužstva nesl nálepku „top secret“. Za zavřenými dveřmi pilovali Rosický a spol. taktiku na úřadující mistry Evropy. Jak bude vypadat základní jedenáctka Čechů? Zdá se, že všichni aktéři dostali za úkol přelepit si páskou ústa.

  Největší otázníky? Vedle Tomáše Sivoka, který bude jistojistě figurovat v základní sestavě, se postaví buď Roman Hubník, nebo Michal Kadlec. Na kraji obrany si hlasitě říká o místo Theodor Gebre Selassie, ovšem realizační tým si pohrává s myšlenkou poslat zadáka Werderu Brémy na kraj zálohy. Kouč Vrba údajně zvažuje variantu sestavy bez klasického útočníka, nejvýše vysunutým hráčem by pak byl Tomáš Rosický. Přesto se však zdá pravděpodobnější varianta 4-5-1 na hrotu s Tomášem Necidem.

  Španělé vstupují do šampionátu jako vždy s nejvyššími ambicemi. Ačkoliv se může zdát, že mohou Ramos a spol. postrádat motivaci, opak je pravdou. Touha odčinit propadák z MS 2014 je větší. Svěřence Vicente del Bosqueho žene vpřed možnost zkompletoval „zlatý hattrick“ a vyhrát potřetí v řadě evropský šampionát, což se v historii ještě žádnému týmu nepovedlo. Trenér del Bosque varuje před jakýmkoliv náznakem podcenění. „Češi mají vynikající tým s řadou individualit, řadím je na stejnou úroveň jako Chorvatsko a Turecko,“ tvrdí. Taktika jeho hráčů na hřišti bude jasná: držet balon a pak rychle udeřit. „Pokud budeme hrát rychlý pressing, který je nám vlastní, bude těžké nás porazit,“ varuje Ramos.

  [kads id=“5645″]

  Tip redakce: Španělsko – Česko 2:1

  Irsko – Švédsko (18:00, Saint-Denis)


  Hrdí Irové proti švédským válečníkům. Svůj úvodní zápas sehrají obě mužstva na hranici sebeobětování, na to vemte jed. Irové, známí svojí propracovanou defenzivou, tentokráte slibují nadstavbu. V jejich kádru najdeme dva veterány: 40letý gólman Shay Given a 36letý útočník Robbie Keane patří již nyní k legendám irského fotbalu. Vždyť oba dohromady si připsali za reprezentaci v součtu téměř 300 startů! Dá se očekávat, že oba zmiňovaní zahájí šampionát na lavičce, i tak ovšem jejich přítomnost může mužstvu velmi pomoci.

  Trenér Martin O’Neill může být poměrně v klidu, neboť očekávání veřejnosti je spíše střízlivé, a to zejména kvůli památnému „výstupu“ Irů na EURU 2012, kde pod vedením Giovanniho Trapattoniho Irové totálně vyhořeli. S praktikami italského svéráze se mnoho hráčů nedokázalo ztotožnit, a tak se pochmurná nálada projevila ve výkonech na hřišti. Na jednu věc se však mohou borci v tradičních zelených dresech jistojistě spolehnout: vynikající fanoušci, kteří nenechají své hrdiny nikdy ve štychu!

  Zlatan Ibrahimović. Ano, zřejmě i vám se v souvislosti se švédskou reprezentací jako první vybaví jméno plavovlasého miláčka všech tamních fanoušků. 34letý ostrostřelec, s jehož jménem je nejčastěji zmiňován možný přestup do Manchesteru United, má jednu z posledních šancí na to s reprezentací tří korunek něco dokázat. Byl to mimochodem právě Ibrahimović, který 3 góly ve dvou barážových utkáním s Dánskem posunul svou zemi na šampionát. Úspěšný kouč Erik Hamrén bude také jistě spoléhat na zkušeného Kima Källströma a telentovaného Emila Forsberga.

  [kads id=“5645″]

  Tip redakce: Irsko – Švédsko 0:1

  Belgie – Itálie (21:00, Lyon)

  Pravděpodobně šlágr dnešního dne. Belgičáné, kteří věří, že její nadějná generace ukořistí velký úspěch, proti Itálům, které není radno nikdy a za žádných okolností podceňovat. Navíc půjde o zajímavou konfrontaci dvou odlištných stylů. Zatímco Belgičáné chtějí bavit ofenzivními nápady, Italové se budou tradičně opírat o neprostupnou defenzivu, která občas připomíná činnost ramenatého pracovníka security u vstupu do chráněného areálu. Že je v kádru plno veteránů, kteří budou jen stěží stačit o generaci mladším protivníkům? S tím na kouče Conteho nechoďte. „Kádr jsem vybíral velmi pečlivě. Mám v něm hráče, které moc dobře znám z působení v Juventusu. Přesně vím, jak to bude na hřišti vypadat,“ je si jistý 46letý kouč.

  Belgie, to je směs namíchaná z velkých taletů. Hazdard, De Bruyne, Lukaku, Origi… a to zdaleka nejsme u konce. Někteří tvrdí, že soubor plný individualit bude Belgii spíše na škodu, a množí se pochybnosti o tom, jak bude mužstvo legendárního belgického kanonýra Marca Wilmotse schopné přepnout do remižu „tým“. Už se nemůžu dočkat, až začneme. Jsem rád i za to, že budu hrát proti budoucímu trenérovi, kterému tak můžu ukázat, co ve mně je. Chci ho oslnit,“ připomněla asi největší hvězda, Eden Hazard, že na soupeřově lavičce bude stát Conte, jenž po šampionátu převezme londýnskou Chelsea, Hazardovo současné působiště.

  Především ale chci, aby Belgie vyhrála. Můžeme dojít hodně daleko,“ dodává obratem, že týmový úspěch má pro něj vyšší hodnotu. V brance začne pravděpodobně Thibaut Courtois, který před dvěma lety vystrnadil Petra Čecha z pozice brankářské jedničky Chelsea. Zraky všech fotbalových fanoušků se budou upínat k tomu, co předvede slibovaná belgická ofenzivní letka. V cestě jí ovšem bude stát zkušená ozbrojená armáda s pevnými „štíty v rukou“.

  [kads id=“5645″]

  Tip redakce: Belgie – Itálie 1:1


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje