6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Přestupy Šurala a Skaláka mohou ohrozit jejich účast na EURO


  Zimní přestupové okno se otevřelo a kluby posilují ostošest. Zájem je také o české reprezentanty. Skloňují se především jména Josefa Šurala a Jiřího Skaláka. Ovšem změnit dres v zimě nemusí být pro hráče bojujícího o letenku do Francie dvakrát rozumné.

  Pavel Vrba nejspíš trne hrůzou, kam se v zimě zatoulají jeho ovečky a jaký to bude mít dopad na jejich formu a rozehranost směrem k blížícímu se mistrovství Evropy ve Francii. V nejhorším případě totiž hráč změní působiště a než se stihne aklimatizovat, je polovina sezóny za námi. Z nadějného reprezentanta se pak stává reprezentant bývalý, protože v novém klubu nedostával dostatek příležitostí.

  Ne nadarmo se v současné Vrbově reprezentaci objevují převážně hráči z české ligy. Pokud totiž v posledních letech někdo vyrazí do zahraničí, zrovna velkou díru do světa neudělá a po pár měsících paběrkujících mezi tribunou a lavičkou náhradníků se vrací zpět do české ligy načerpat ztracené sebevědomí.

  Přešlapování na místě

  Na trhu je zájem především o Josefa Šurala, který by měl změnit klubové barvy v rámci Synot ligy. Subtilní ofenzivní univerzál se do reprezentace poprvé prodral v listopadu 2013 v přípravě proti Kanadě, ovšem pak čekal dlouhé dva roky, než si ho do kádru znovu vytáhl Pavel Vrba. A Šural se ihned odvděčil například výborným výkonem s Nizozemskem a na postupu do závěrečného turnaje má také nezanedbatelný podíl.

  Vrba ukázal, že nemá problém poslat pozvánku hráčům Liberce či Mladé Boleslavi, není proto nutné přestupovat do pražských „S“, jako tomu bývalo před lety. Ve Spartě je velký tlak na výsledky, se kterým se Šural doposud nesetkal, ve Slavii zase vzniká podivný projekt, kde se na jaře bude sehrávat téměř kompletní nová jedenáctka. Šural sice patří mezi největší hvězdy ligy, ale právě přestupem do neznáma půl roku před EURO by mohl o tento status, a následně i reprezentaci, přijít.

  Pro Josefa Šurala zároveň není přestup do Sparty, nebo dokonce Slavie žádný velký posun v kariéře. Pokud by si půl roku počkal, měl by příležitost ukázat se na mistrovství Evropy a vybojovat si mnohem zajímavější angažmá, než jsou ta pražská. O sondování situace okolo Šurala holandskými či belgickými kluby se hovořilo už teď v zimě.

  Z Monaca se stal Brighton

  V posledních dnech se objevují také spekulace o zájmu druholigového anglického Brightonu & Hove Albion o služby Jiřího Skaláka. Odchovanec Sparty si v letošním ročníku Synot ligy připsal šest branek a vysloužil si nominaci do reprezentace. Záhy poté se začalo hovořit o zájmu AS Monaco.

  Jenže dva měsíce jsou pryč, z destinace v monackém knížectví nic nebude a Skalák prohlašuje do médií, že druhá anglická liga je pátou nejlepší soutěží světa. Určitě nabízí spoustu těžkých duelů, ale pokud se Skalák chce podívat v létě do Francie, ještě víc než u Šurala pro něj platí, že by neměl skočit po první zahraniční nabídce.


  Navíc, hovořit o Brightonu jako o postupujícím do Premier League, je po polovině sezóny šílené. Řeči o páté nejlepší lize světa nestojí ani za komentář. Stačí ještě jedna taková šňůra, jakou Brighton momentálně drží (tři remízy a tři porážky) a ze čtvrtého místa zaručujícího play-off je rázem střed tabulky. Skalákovi by se tak vyplatilo půl roku počkat v Mladé Boleslavi. Kariéru mu to nezničí a kdoví, třeba se blýskne na EURU a opravdu přijde nabídka z Monte Carla.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.