6.6 C
Prague
Sobota, 24 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Pravidelné návštěvy autoservisu mohou odhalit řadu problémů

  Mezi námi se najdou dvě skupiny řidičů. Ti, kteří nic nenechávají náhodě a opravdu pravidelně podstupují kontroly v autoservisu a ti, kteří všemu rozumí a kteří jsou přesvědčeni o tom, že kdyby bylo s autem něco v nepořádku, zavčasu na to přijdou a opraví. Druhá skupina však dělá velice riskantní krok. Servisní technici velmi často upozorňují na to, že na jízdu se špatnými součástkami si člověk velice rychle zvykne. A každodenní jízda se tak stává vysoce rizikovou a nebezpečnou. 

  Pozor na špatné tlumiče

  Nejčastějším problémem českých řidičů bývá to, že nerozeznají špatné tlumiče, respektive že tuto součástku pravidelně nekontrolují. Domnívají se, že tlumiče dokážou ujet i dvě stě kilometrů. A ono na tom opravdu něco je. Na druhou stranu nejsou tlumiče jako tlumiče. Jejich životnost se odráží od mnoha faktorů a typ jízdy je jedním z nich. 

  Není tedy ničím nereálným, že by tlumiče ujeli pouze polovinu zmiňované vzdálenosti. Aby jízda nebyla riziková, je důležité v pravidelných intervalech mířit do servisu, kde případné špatné tlumiče velice rychle objeví. A tím pádem i předejdou černým scénářům, ke kterým na českých silnicích dochází velice často.

  Špatné tlumiče jsou návykové

  Jinými slovy na jízdu se špatnými tlumiči (případně kompresorem podvozku) se velice snadno zvyká. I když poprvé přijde řidiči pohupování vozidla divné, když se to stane podruhé, jeví se mu to jako něco zcela běžného. A tak nad tím jen mávne rukou. To samé platí při prudkém projetí zatáčkou. Má pocit, že se vozidlo odlepuje od silnice, ale když se to stane podruhé, opět má pocit, že je to zcela normální. Bohužel to jsou přesně ony signály toho, že jsou tlumiče poškozené. 

  Je důležité, abyste jakožto řidič byl neustále ve střehu. A ve chvíli, kdy máte pocit, že v autě něco neklape, raději zamiřte do servisu. I když to nebude levná návštěva, může vám i vašim spolujezdcům zachránit život.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje