6.6 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Pozor na pekelného psa

  Pekelný pes je nadpřirozený pes, který v lidových pověstech pochází z podsvětí. Po celém světě se v řadě mytologických příběhů vyskytuje popis pekelných psů, který je charakterizuje jako velice špatné znamení.

  Pekelní psi jsou běžně spojování se hřbitovy a podsvětím. Tito pekelníci byli nejčastěji spatřeni v americkém Connecticutu, Kentucky, Louisianě, Ohiu, ale také německém Vilsecku, kde se často pohyboval na hřbitovech nebo v jejich blízkosti.

  Ačkoli je pekelný pes považován za špatné znamení, mnohým také často pomohl. Těm, kteří pekelného psa vyvolávají, je velice věrný. Ačkoli jsou tito tvorové často označováni za zlé, nejsou tak zlí, jak by se mohlo zdát. 

  Například velšští „Cwn Annwn“ byli ve skutečnosti považováni za dobrotivé. Setkání s nimi však bylo stále považováno za znamení blížící se smrti.

  Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst o zajímavých korundech nebo o podceňované krásně žluté síře.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje