6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Polák Janowski triumfoval v dánském Horsens


  Pátý podnik letošní sezóny Mistrovství světa na klasické ploché dráze přivítalo po pražské Grand prix (v níž na divokou kartu vybojoval bronz pardubický Václav Milík) dánské Horsens. Do závodu překvapivě zasáhl i jeden z favoritů, Australan Doyle (letos se na Mistrovství republiky dvojic představil v barvách Plochodrážního klubu Plzeň), který si před tímto podnikem světového šampionátu při střetu s Polákem Miedzinským natřikrát zlomil pravou nohu a musel podstoupit operaci. I přes velké bolesti ale nasedl o víkendu opět na svou motorku a dokázal se obdivuhodně probojovat až do finále. Tam mu dělali společnost jeho největší konkurent v průběžném pořadí Polák Patryk Dudek, Rus Emil Sayfutdinov a ten, který všem nakoenc vyfoukl zlato, další polský borec Maciej Janowski. Polák tak obhájil svůj loňský triumf a ukázal, že i v dánském Horsens zkrátka jezdit umí.

  Ruský závodník a Mistr Evropy Emil Sayfutdinov, který v minulých závodech nezískal mnoho bodů, zachraňoval nepříliš dobře rozjetý závod dvěma výhrami na konci základního rozpisu. Jen s osmi body pak do semifinále proklouzli oba Švédové, Lindgren i Lindback. Sedm bodů pak nestačilo jen těsně domácímu borci startujícímu na divokou kartu Kennethu Bjerre, který určitě toužil zopakovat Milíkův úspěch z pražské Grand Prix. Sedm bodů ale neposunulo dál ani dalšího favorizovaného Poláka Zmarzlika. Největším překvapením, respektive zklamáním, je ale zisk pouhého bodu a poslední příčka v podání zatím velmi dobře rozjetého Slováka Vaculíka z SC Žarnovica, který dokonce vyhrál první závod MS, ale v Dánsku se výsledkově propadl..

  Finále závodu MS Grand prix v Dánsku bylo skutečně parádní. Nejlépe odstartoval Sayfutdinov, ale postupně se před něj dokázal dostat Janowski. Rus se velkému tlaku ze strany Poláka bránil dlouho, ale nakonec mu přeci jen po dlouhém boji podlehl. Třetí a čtvrtá příčka už byly ale od začátku téměř dané.


  Konečné pořadí závodu
  v dánském Horsens:
  Průběžné pořadí světového šampionátu
  po sedmém kole:
  1. Maciej Janowski – 17
  2. Emil Sayfutdinov – 14
  3. Patryk Dudek – 14
  4. Jason Doyle – 15
  5. Matej Zagar – 11
  6. Tai Woffinden – 11
  7. Antonio Lindback – 8
  8. Fredrik Lindgren – 8
  9. Kenneth Bjerre – 7
  10. Bartosz Zmarzlik – 7
  11. Greg Hancock – 7
  12. Chris Holder – 7
  13. Piotr Pawlicki – 4
  14. Peter Kildemand – 3
  15. Niels-Kristian Iversen – 3
  16. Martin Vaculík – 1
  1.Jason Doyle – 65
  2. Patryk Dudek -65
  3. Maciej Janowski – 58
  4. Fredrik Lindgren – 51
  5. Tai Woffinden – 48
  6. Emil Sayfutdinov – 47
  7. Greg Hancock- 45
  8. Martin Vaculík – 45
  9. Piotr Pawlicki – 43
  10. Bartosz Zmarzlik – 39
  11. Matej Zagar – 36
  12. Chris Holder – 34
  13. Niels Kristian Iversen – 31
  14. Antonio Lindback – 29
  15. Václav Milík – 13
  16. Peter Kildemand – 12
  17. Nicki Pedersen – 8

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.