6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Pojištění odpovědnosti zaměstnance: jistota během pracovní doby, která se vyplatí

  O pojistce na blbost slyšel určitě každý, protože rodiče dětí vědí, co dokáží natropit za škody. O tom, že podobný produkt jistí také škody způsobené v práci, už zaměstnanci příliš nevědí, přitom jde o pojištění, které jim může zachránit rodinné úspory. Zaměstnanec je totiž podle zákoníku práce povinen svému zaměstnavateli uhradit způsobenou škodu až do výše 4,5násobku hrubého měsíčního výdělku, což mohou být nemalé peníze, které mohou rodině chybět.

  Škody s velkými důsledky

  více v článku...

  Stačí jen malinká chvilka neopatrnosti a dojde k nehodě ve skladu nebo v terénu. Může jít o drcnutí vysokozdvižným vozíkem do palety se zbožím, které vypadne a rozbije se. Jindy zase o nehodu firemního vozu při cestě za zákazníkem. Různým patáliím se však nevyhnou ani kancelářští zaměstnanci, kterým může upadnout přidělený mobilní telefon nebo nedopatřením polijí notebook či jiný přístroj. Lépe na tom nejsou ani techničtí nebo laboratorní pracovníci, i těm se mohou stát drobné lapálie, ze kterých vyplývá nutnost uhradit zaměstnavateli škodu.

  Pojištění odpovědnosti pro zaměstnance

  Požadovat náhradu škody může zaměstnavatel až do výše 4,5násobku hrubé měsíční mzdy před vznikem dané události. S ohledem na to se vyplatí mít sjednanou odpovědnost zaměstnance za škodu, pojištění, které kryje škody způsobené zaměstnavateli neúmyslně během pracovní doby. Maximální pojistná částka je stanovená na 500 000 korun, přičemž je vždy povinná spoluúčast, kterou si lze upravit do výše 5 000 korun.

  Tři varianty pro všechny zaměstnance

  S ohledem na druh pracovní činnosti si lze u ERGO pojišťovny vybrat ze tří verzí tohoto pojištění. U základní se nezkoumá pracovní náplň a je vhodná pro kancelářské profese, učitele nebo administrativní pracovníky nevyjíždějící mimo firmu. Pro zaměstnance využívající referentské vozy se hodí varianta ŘIDIČ, pro všechny, co mají dokonce vůz přidělený pak ŘIDIČ PLUS. Ke škodám však nesmí dojít úmyslně a také pod vlivem alkoholu nebo po požití psychotropních nebo návykových látek.


  Chcete mít jistotu při výběru správného pojištění? Využijte portál srovnátor a zvolte vhodné pojištění odpovědnosti přímo pro Vás.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje