6.6 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Plochodrážníky z Pardubic čeká nová soutěž: Friendship Cup


  Ve slovenské Žarnovici se uskutečnilo jednání zástupců pěti klubů (SC Žarnovica, Zlatá přilba Pardubice, maďarský Debrecen Speedway SE, ukrajinské Rovno a polský MS Ślask Świetochlowice), které se dohodly na vytvoření nové soutěže pod názvem Speedway Friendship Cup.

  Tento Pohár přátelství by měl částečně nahradit zaniklé Mezinárodní mistrovství dvojic (známé také jako Jadranská liga). Mistrovství dvojic se v následujícím nepojede hlavně kvůli neutěšené jezdecké základně v Chorvatsku a Slovinsku. V Chorvatsku je osamocený Jurica Pavlic, předloňský vítěz Zlaté přilby ČR a ve Slovinsku v současnosti závodí kromě Mateje Žagara pouze mladíci Nick Škorja s Maticem Ivačičem a zkušený Denis Štojs.
  Kluby z Žarnovice, Pardubic a Debrecenu chtějí pokračovat v pořádání závodů pro své jezdce, ve kterých by se mohli utkat s vyrovnanými soupeři a proto se domluvily s dalšími dvěma kluby z Ukrajiny a Polska.

  V ukrajinském Rovnu se po kratší přestávce opět jezdí plochá dráha a místní mladíci určitě s radostí využijí příležitost se svézt i na jiných stadiónech. Stejně tak ve Świetochlowicích, kde po letech nečinnosti vznikla plochodrážní školka a letos vychovala své první jezdce, kteří zvládli polské plochodrážní zkoušky a mohou se tak aktivně zapojit do závodů.

  Pohár je určen zejména pro juniory a případně pro seniory s malým počtem závodů. Soutěž se bude skládat celkem z deseti závodů. U každého účastníka se během víkendu uskuteční dva: v sobotu týmový a v neděli individuální. Týmy budou čtyřčlenné a do závodu jednotlivců bude moci každý klub nasadit tři jezdce. Hostitel navíc ještě jednoho a dva náhradníky.
  Podle předběžného kalendáře Poháru by se v Pardubicích mělo jet 29. a 30. července, ale není vyloučeno, že se jeden ze závodů uskuteční na jiném stadionu, pravděpodobně ve Svitavách, aby i tam mohli diváci vidět kvalitní plochou dráhu.

  Předběžné termíny Poháru přátelství:
  27.- 28. 5. Debrecen
  10.- 11. 6. Rovno, Červonograd
  29.- 30. 7. Pardubice (Svitavy)
  2.- 3. 9. Žarnovica
  9.- 10. 9. Świetochlowice


  [ssba]

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.