6.6 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Plechové střechy patří k nejlepším

  Dům bez střechy je neúplný a víceméně neobyvatelný. Proto je možné si dnes vybrat z celé řady střešních krytin. Krom klasiky ve formě klasických pálených tašek je oblíbený také plech. Na laiky sice může působit poněkud levně, nicméně se jedná o skutečně kvalitní záležitost.

  Vysoká odolnost

  více v článku...

  Existuje celá řada lidí, kteří jsou stále milovníky tradičních pálených tašek, ovšem plech se dnes již používá o poznání více. Jedním z důvodů je jeho houževnatost. Nejenže je těžké ho poškodit mechanicky, ale zároveň je vysoce odolný i proti vodnímu živlu.

  Také ho nepoškodí ani dlouhodobé silné sluneční záření. Proto jsou plechové krytiny vhodné i do našeho podnebí, kde se často střídá počasí.

  Plech sám o sobě samozřejmě není tak odolný, jak bylo zmíněno výše. K tomuto účelu je potřeba ho obohatit o různé protektivní látky. S jejich pomocí mohou trapézové plechy fungovat jako střecha bez poškození klidně i dlouhá desetiletí. Musí se však dobře namontovat.

  Jednoduchá montáž

  Tradiční tašková střecha se montuje mnohem hůře než ta vyrobená z trapézových plechů. Důvod je jednoduchý, a sice hmotnost. Plech je totiž mimo jiné také poměrně lehký, a proto je možné používat k zakrytí střechy větší pláty, které pokryjí velké množství plochy. Díky tomu je takováto střecha hotová docela rychle.

  Pochopitelně není dobré nic uspěchat. Kdo rychle dělá, dvakrát dělá. Na kvalitu ukotvení je rozhodně důležité dbát, jinak se může materiál během prvního trochu silnějšího větru uvolnit, což se v konečném důsledku prodraží.

  Neprotékají

  Dobře ukotvené plechové střechy samozřejmě neprotékají a s vhodnými izolačními materiály dokáží tlumit zvuk a udržovat teplo uvnitř domu. Samotný plech samozřejmě takové vlastnosti nemá, nicméně to jen málokterá střešní krytina. Vždy je potřeba použít i další vrstvy.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje