6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Dočkal se dočkal, je v Číně a míří za megapřestupem

  Čína byla vždycky obrovskou velmocí, tomu není pochyb, ale přeci jen v kopané nikdy nevynikala, prostě a jednoduše k tomu nemá geny. A tak pokud chce oživit domácí kopanou, musí tasit velké peníze za velké hráče. Příkladem buď Martinéz, Witsel, Oscar a další skvělí a stále ne staří hráči.


  A nově by se k nim měla přidat persona současného českého fotbalu, reprezentant Bořek Dočkal. Ten už nějaký ten týden hašteří s myšlenkou odchodu do Asie, ale doposud nic nebylo oficiální. Až teď samotný pražský klub potvrdil, že osmadvacetiletý středopolař je na testech v čínském prvoligovém celku Henan Jianye: „Můžeme potvrdit, že Bořek dostal od klubu svolení odcestovat do Číny a řešit případné angažmá,“ řekl trenér Sparty Tomáš Požár na tiskové konferenci před utkáním Sparty s Rostovem.

  Samozřejmě se nechal slyšet, že o hráče tohoto kalibru přichází nerad: „Kdyby Bořek odešel, byla by to ztráta. Myslím, že můžu použít i termín, že jde o nejlepšího hráče české ligy. Hráči, co na jeho pozici připadají v úvahu, mají úplně jiný profil, jiné přednosti a nedostatky. V případě, že Bořek odejde, budeme muset hrát jinak, protože ho těžko nahradíme individualitou, ale týmovostí.“

  Nejen Bořek, ale i Sparta si peněžně velmi přilepší. Od loni třináctého celku čínské Super League vyinkasuje balík v hodnotě okolo 8 milionů eur.

  Dočkal i přesto, že je slávistickým odchovancem, přestoupil do Sparty v roce 2013, když se po dvouletém působení v norském Rosenborgu Trondheim rozhodl vrátit zpět domů. Předtím fungoval tři léta ve Slovanu Liberec , který jej v sezóně 2010/2011 poslal na hostování do tureckého Konyasporu.

  Patřil mezi důležité hráče v Liberci i Trondheimu, ale jednoznačně nejlepší působení zažil právě ve Spartě. Během čtyř let odkopal zde 147 zápasů a dokonce v nich vsítil i 32 branek. Samozřejmě nemůže chybět v české národní reprezentaci, za tu odehrál 27 zápasů, přičemž střelecky také nevyšel na prázdno. Síť soupeřů rozvlnil šestkrát.

  [ssba]

   


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje