6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Oblíbené styly bydlení, do kterých si můžete zařídit i svůj domov

  Hlavně, ať máme doma útulno! To je jeden z předních požadavků, který lidé pokládají na své bydlení. Proto investují do pohodlných sedacích vaků nebo rozkládacích křesel, jež příjemnou atmosféru v domácnosti jenom umocňují. Vedle útulnosti však apelují také na stylovost, proto svůj příbytek zařizují do oblíbených stylů bydlení. A rázem se jejich domácnost stává také nesmírně velkou chloubou.

  Éra hippies se probouzí v boho stylu

  Pokud jste milovníky třásní, přírodních materiálů a rádi vzpomínáte na éru hippies, pak bude vaše pozornost směřovat k boho stylu. Právě v něm se zmiňovaná (dnes už historická) fáze promítá. Mluvíme o velice útulném bydlení, kterému kromě zmiňovaných třásní a přírodních materiálů dominují také velké pohodlné postele. Nechybí samozřejmě květiny, lapače snů nebo v dětských pokojích oblíbená teepee.

  Moderní je minimalismus

  Možná však boho styl není nic pro vás. Pokud tomu tak opravdu je, vaše pozornost se možná upne na minimalismus. Mluvíme o velice moderní a nadčasové záležitosti, které dominují základní a neutrální barvy a neustálý pořádek.

  Při zařizování minimalistického bydlení myslete na vzdušnost, kterou takový příbytek rozhodně nesmí postrádat.

  Retro styl vás vtáhne do minulosti

  Jestliže je pro vás minimalistické bydlení příliš nudné a raději chcete do svého příbytku vtáhnout trochu barev, nabízí se retro styl, do něhož také můžete zařídit svůj dům. Jak bychom retro styl definovali? Jako bydlení, kterému nechybí plakáty, vinylové desky, také přenosná rádia. Mluvíme o tom nejlepším, co nám přinesla padesátá a sedmdesátá léta.

  Kromě zmiňovaných vlastností jsou pro retro bydlení typické také nápadité vzory, staré kuchyňské doplňky nebo chromové či plastové prvky. Nebojte se inspirovat filmy, které v minulém století vznikly.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje