6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  O postup a miliony! Plzeň vstoupí v Bulharsku do boje o Ligu mistrů

  Jediný český zástupce v boji o Ligu mistrů. Viktoria Plzeň dnes zahájí první utkání z dvojzápasu, ve kterém půjde o hodně. O prestiž, miliony a hlavně – o postup do skupinové fáze Champions League!

  Moc touží plzeňská Viktoria znovu otevřít brány nejprestižnější klubové soutěže. V minulosti se to mužstvu, tehdy vedenému Pavlem Vrbou, dvakrát podařilo. A v Edenu (tehdy ještě plzeňský stadion nevyhovoval regulím) se proháněli Iniesta, Messi, Yaya Touré, Agüero či Frank Ribéry. Nyní, po šťastném postupu do 4. předkola přes ázerbajdžánský Karabach, si mohou svěřenci kouče Pivárníka znovu dopřát to neutuchající opojení.


  V cestě stojí bulharský mistr Ludogorec Razgrad. Nenechte se ovšem mýlit. Byť jméno soupeře možná nebudí hrůzu, po zeleném pažitu budou běhat vynikající fotbalisté. Vždyť v kádru Razgradu nalezneme 8 rodilých brazilců. Už jen z toho vyplývá, že směrem do ofenzivy můžeme od českého soupeře očekávat velkou kvalitu. „Jejich mužstvo má hodně dobrých individualit. Mají pět ofenzivních hráčů, kteří samozřejmě zkouší jeden proti jednomu, jeden proti dvěma. Jak individuálně, tak narážečkami a náběhy za obranu,“ popsal kouč viktoriánů Roman Pivarník.

  Ten musel mít mimochodem dost těžké spaní, aby mužtvo pořádně vyladil. Výkony plzeňských fotbalistů totiž zatím zůstávají výrazně za očekáváním a mají daleko k těm, díky nimž si vybojovali postup v minulosti. Ze 3. předkola je vysvobodila až hlavička Michaela Krmenčíka z 85. minuty a postup díky pravidlu o vstřelené brance na hřišti soupeře. Jinak nelze než konstatovat, že Viktoria ve zmíněném zápase tahala za výrazně kratší konec.

  To je však již minulostí. Nyní se budou všichni aktéři snažit, aby přízeň osudu splatili také důstojným výkonem. „Každý z nás chce Ligu mistrů hrát, pro postup uděláme všechno!“ slibuje Pivarník. S dnešním soupeřem se Plzeň utkala již v lednové přípravě v Turecku, kde prohrála 1:2. „Byla to příprava, takže se to těžko hodnotí. Ale co si vybuju, tak jejich kvalita byla obrovská,“ vzpomíná útočník Michal Ďuriš.

  Ludogorec Razgrad hraje bulharskou elitní soutěž teprve 7. rokem, ale posledních pět sezon získal pokaždé titul! Navíc před dvěma lety dokázal do Ligy mistrů projít. Tam mužstvo obralo o body Liverpool, dokázalo zdolat Basilej a škaredě zatápět také Bílému baletu. Pro Viktorii Plzeň opravdu nic záviděníhodného! „Razgrad je přímočařejší než Karabach, snaží se každý moment hrát kolmo k bráně, je nebezpečnější v individuální technice a průnicích. Je těžké se koncentrovat na jednoho hráče,“ varuje Pivarník.

  Otázkou zůstává, jestli bude současný kádr Plzně schopen s bulharským týmem držet krok. Všude kolem sebe viktoriáni slyší, že jejich úroveň již není taková, jako v době dvou historických postupů. O tom nechce kapitán Hubník ani slyšet. „Skupina Ligy mistrů se nehraje každý rok. Já jsem měl tu možnost si ji zahrát před třemi roky. Každému bych to přál. Myslím si, že je tady tým, který na to má. Je to velké lákadlo,“ uvedl stoper, který věří, že jeho mužstvo zúročí zkušenosti z pohárových zápasů.

  Jde opravdu o hodně. Pokud se na chvíli odpojíme od sportovní stránky věci, ve hře je astronomických 324 milionů korun za postup do skupinové fáze Champions League! Každá výhra ve skupině je pak honorovaná sumou dosahující v přepočtu 40,5 milionu Kč, remíza třetinovou částkou.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje