Domů Fotbal České souteže Nový kouč pro Spartu? Křetínský jedná s Vrbou!

Nový kouč pro Spartu? Křetínský jedná s Vrbou!

0
4


To by byla bomba jako hrom! Bývalý trenér reprezentace Pavel Vrba se údajně sešel s majitelem Sparty Danielem Křetínským, aby jednali o jeho angažmá na lavičce pražského týmu.

Vedení Sparty přitom Vrbu zkoušelo kontaktovat již na podzim poté, co na Letné skončil Zdeněk Ščasný. Tehdy byl ale přerovský rodák ještě pod smlouvou v ruské Machačkale, a tak jednání de facto nenabralo žádný vážnější rozměr.

V současné době je Vrba bez angažmá,  o “nápadníky” z řad klubů tedy zřejmě nemá nouzi. Sparta začala jaro mizerně, když vypadla v prvním kole Evropské ligy s Rostovem na Donu (0:4, 1:1) a v lize si nevede o moc lépe. Po upachtěné výhře nad Bohemians dostala lekci v Jablonci a zdá se, že mladé trenérské duo Tomáš Požár – David Holoubek důvěrou nadržízených zrovna dvakrát neoplývá.

Pikantní na celém případném angažmá exreprezentačního kouče na Letné by byla Vrbova plzeňská minulost. Jak známo, Viktoria se pod jeho vedením vyprofilovala v jeden z nejlepších celků tuzemské ligy a za jeho éry se dvakrát probojovala do prestižní Ligy mistrů a dvakrát získala domácí titul.

  Vrba do Plzně nechce, aneb Viktoria X Sparta X Leicester!

Otázkou je, jak by angažmá úspěšného kouče skousnuli sparťanští fanoušci. Vždyť rivalita Sparty a Plzně v posledních letech nabírá podobných rozměrů jako v případě obou pražských S. Ještě zajímavější by ovšem mohla být reakce fanoušků Plzně a také jejího vedení.

Není tajemstvím, že Vrba i po svém odchodu udržuje přátelské vztahy s majitelem Tomášem Paclíkem, jenž v minulosti několikrát naznačil, že přesun jeho bývalého podřízeného k hlavnímu rivalovi by nesl hodně těžce.

Paradoxně ovšem může nakonec být vše jinak. Server aktualne.cz přinesl informací, že s Vrbou je v kontaktu právě také Viktoria Plzeň, a to už prakticky od jeho konci v Rusku. V zákulisí se šušká o tom, že vztahy současného kouče Pivarníka s některými staršími hráči nejsou úplně ideální, navíc herní projev západočeského mužstva v prvních dvou jarních kolech příliš neupoutal a nelze tedy vyloučit změny v realizačním týmu.

Bude velmi zajímavé sledovat, jak tahle sága nakonec dopadne.

Foto: twitter


BEZ KOMENTÁŘE