6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Nový kouč pro Spartu? Křetínský jedná s Vrbou!


  To by byla bomba jako hrom! Bývalý trenér reprezentace Pavel Vrba se údajně sešel s majitelem Sparty Danielem Křetínským, aby jednali o jeho angažmá na lavičce pražského týmu.

  Vedení Sparty přitom Vrbu zkoušelo kontaktovat již na podzim poté, co na Letné skončil Zdeněk Ščasný. Tehdy byl ale přerovský rodák ještě pod smlouvou v ruské Machačkale, a tak jednání de facto nenabralo žádný vážnější rozměr.

  V současné době je Vrba bez angažmá,  o „nápadníky“ z řad klubů tedy zřejmě nemá nouzi. Sparta začala jaro mizerně, když vypadla v prvním kole Evropské ligy s Rostovem na Donu (0:4, 1:1) a v lize si nevede o moc lépe. Po upachtěné výhře nad Bohemians dostala lekci v Jablonci a zdá se, že mladé trenérské duo Tomáš Požár – David Holoubek důvěrou nadržízených zrovna dvakrát neoplývá.

  Pikantní na celém případném angažmá exreprezentačního kouče na Letné by byla Vrbova plzeňská minulost. Jak známo, Viktoria se pod jeho vedením vyprofilovala v jeden z nejlepších celků tuzemské ligy a za jeho éry se dvakrát probojovala do prestižní Ligy mistrů a dvakrát získala domácí titul.

  Otázkou je, jak by angažmá úspěšného kouče skousnuli sparťanští fanoušci. Vždyť rivalita Sparty a Plzně v posledních letech nabírá podobných rozměrů jako v případě obou pražských S. Ještě zajímavější by ovšem mohla být reakce fanoušků Plzně a také jejího vedení.

  Není tajemstvím, že Vrba i po svém odchodu udržuje přátelské vztahy s majitelem Tomášem Paclíkem, jenž v minulosti několikrát naznačil, že přesun jeho bývalého podřízeného k hlavnímu rivalovi by nesl hodně těžce.

  Paradoxně ovšem může nakonec být vše jinak. Server aktualne.cz přinesl informací, že s Vrbou je v kontaktu právě také Viktoria Plzeň, a to už prakticky od jeho konci v Rusku. V zákulisí se šušká o tom, že vztahy současného kouče Pivarníka s některými staršími hráči nejsou úplně ideální, navíc herní projev západočeského mužstva v prvních dvou jarních kolech příliš neupoutal a nelze tedy vyloučit změny v realizačním týmu.

  Bude velmi zajímavé sledovat, jak tahle sága nakonec dopadne.

  Foto: twitter


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.