6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Německo si hravě poradilo s Ukrajinou


  Jasní favoriti celého Eura Německo, vyzvalo Ukrajinu a čekal se od fanoušků poměrně jasný zápas. Ve čtvrté minutě Němci pálili, ale nepřesně. O nepatrnou chvíli poté musel brankář Neuer vytáhnout zákrok, aby zabránil ukrajinské brance. Německo během prvních deseti minut převzalo vcelku snadno otěže utkání, i přes občasné výpady Ukrajinců, avšak velmi často ztráceli míč. V devatenácté minutě se Němcům podařilo vstřelit gól ze standardní situace, kdy hlavičkoval Mustafi, jenž má albánské předky, ale není v německém týmu sám, kdo není tzv. čistě německého původu.

  27. minuta přinesla dva rohy Ukrajiny za sebou a málem z toho byla u druhého pokusu branka, nebýt Neuera. Ukrajinci kopali ještě do třetice, ale k německému gólmanovi se míč tentokrát u nedostal. Ve 29. minutě šel Khedira sám na ukrajinskou branku a mohly to být už dva zásahy. Němci se první brance uklidnili a hráli jako z partesu a navíc i s obrovským sebevědomím. Ve 37. minutě přišel málem obrovský šok pro Německo, kdy to vypadlo, že je míč za brankovou čárou, ale za pět minut dvanáct, jak se říká, ho vykopl Boateng.

  Ukrajina výrazně protestovala během hry, ale nebylo jim to nic platné. Po tomhle se opět vznesly diskuze, že by bylo vhodné mít na fotbale něco jako jestřábí oko v tenise, minimálně tedy pro diváky. O dvě minuty později Yarmolenko vstřelil německému favoritovi branku, ale neplatila – byla z ofsajdu. To vše se stalo v prvním poločase, z čehož je patrné, že se hrál útočný a líbivý fotbal z obou stran. Druhý poločas pokračoval ve stejném náboji. V 52. minutu nastřelil Kroos spojnici tyče a břevna.

  Německo pálilo ostrými, kdykoliv se mu k tomu naskytla příležitost. Němci až dokonce zápasu jezdili neúnavně jako motorové myši. Vzhledem k tomu, že tým je značně omlazený a obměněný, tak to byl heroický výkon. Ke konci utkání se na Pyatova řítil sám Özil, ale nedal. Ten se připomněl znovu v 92. minutě, kdy přesně nacentroval na kopačku  střídajícímu Bastienu Schweinsteigerovi a bylo hotovo.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje