6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Nejznámější kryptoměny, aneb nakupte si svou virtuální měnu

  Investovat je možné do čehokoliv, ovšem kryptoměny jsou v posledních letech na vrcholu žebříčku trendů. Virtuální měny sice stále rozdělují společnost na dvě poloviny, ovšem stále více jedinců se přiklání na stranu barikády, kde Bitcoinu a dalším měnám věří. Samotný Bitcoin však není tou jedinou kryptoměnou, do které můžete investovat. Nakupování kryptoměn může být daleko širší, vždyť jich existuje celá spousta.

  Litecoin byl založen na Bitcoinu

  Samozřejmě Bitcoinu nikdo nebere jeho prvenství a to, že právě díky němu kryptoměny vznikly, respektive byl vůbec první kryptoměnou, která se ukázala světu. Vedle něj však působí řada dalších a stejně atraktivních virtuálních měn, které slibují nemalé zisky, pakliže se do nich bude investovat. A Litecoin je jednou z nich.

  Byl založen na Bitcoinu a vznikl před jedenácti lety. Zatímco u Bitcoinu je jeho tvůrce anonymní, tady se ví, kdo Litecoin stvořil. Byl to Charles Lee, jenž je známý tím, že jako vůbec první začal využívat algoritmus scrypt. Litecoin je stejně jako zmiňovaná známá kryptoměna založen na decentralizaci čili nikdo ho nemůže nijak ovlivňovat, ničit nebo padělat.

  Ethereum jako stále oblíbenější kryptoměna

  Na žebříčku popularity roste také Ethereum, které je založené na takzvaném blockchainu. A stejně, jako zmiňované virtuální měny, i tato působí na decentralizovaném virtuálním trhu. Mluvíme však v tomto případě o takzvané next-generation kryptoměně, která roste na žebříčku oblíbenosti hlavně díky tomu, že se jí (a opravdu právem) říká také Bitcoin 2.0.

  V době, kdy Bitcoin začal padat, Ethereum se stále drželo svých hodnot. I když také poté kleslo, propad zde nebyl tak výrazný jako u zmiňovaného Bitcoinu.

  Ripple je z trochu jiného soudku

  Velmi často investoři zajímající se o kryptoměny spojují Bitcoin s Ripplem, jenže tato virtuální měna je od nejznámější kryptoměny trochu odlišná. Ripple se na rozdíl od Bitcoinu netěží, ale je ho možné koupit, případně získat darem.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje