6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Nejlepším fotbalovým dorostencem Černý


  

  Nejlepším českým dorostencem roku 2015 byl zvolen Václav Černý. Jedná se o již jeho čtvrtý triumf, přičemž ty první dva získal v kategorii mladších dorostenců, nyní podruhé triumfoval v kategorii těch starších. Díky tomu se dotáhl na rekordmana Dominika Maška z Příbrami, který také v této anketě triumfoval čtyřikrát.

  Uplynulý rok byl pro Černého nadmíru úspěšný, neboť začal nastupovat za první tým Ajaxu a v Evropské lize se mu dokonce podařilo vstřelit gól, díky kterému vyhrál jeho klub nad slovutným Celticem 2:1 na jeho hřišti. Černý patří také mezi hlavní opory české reprezentace do 21 let.

  V anketě Grassroots, kterou FAČR oceňuje nejlepší hráče a trenéry mládežnického, ženského a neprofesionálního fotbalu a futsalu, dostal při hlasování přednost před sparťanským stoperem Davidem Březinou a slávistou Janem Kuchtou.

  „Jsem rád, že jsem obhájil prvenství. Mrzí mě, že jsem si nemohl cenu převzít osobně, ale jsem teď na soustředění s áčkem Ajaxu, což se počítá, proto jsem se nemohl dostavit,“ řekl Černý v rozhovoru.

  Dalšími vítězi v soutěži jsou v kategorii mladších dorostenců Michal Sadílek ze Slovácka, který tuto anketu vyhrál i loni a navíc zamířil na hostování do PSV Eindhoven. Za ním skončil stejně jako loni Christian Frýdek, což je mladší syn bývalého sparťanského záložníka Martina Frýdka. Třetím byl Antonín Růsek z brněnské Zbrojovky.

  Ve futsale pak vyhrál Michal Seidler (už potřetí za sebou), v trenérské kategorii reprezentační kouč Tomáš Neumann.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje