6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Můj sen zemřel, přiznal Ranieri po svém vyhazovu


  Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Claudio Ranieri byl vyhozen z křesla Leicesteru. Ano, toho klubu, který dost možná velmi brzy opět zapadne tam, kam patřil celou dobu, než je právě italský Mistr řemesla s velkým M nedovedl k překvapivému ligovému titulu.

  Ano, Leicester je v zóně ligového sestupu, ale přiznejme si, tento fakt očekával každý, kdo fotbalu alespoň trochu rozumí. I samotný Claudio Ranieri. Ovšem, na evropském poli byl Leicester týmem, který dokázal vyhrát skupinu G a postoupil do osmi finále LM. Navíc, v něm mají Lišky stále velkou šanci uspět, na hřišti úřadujícího mistra Evropské ligy Sevilly prohrál jen 1:2, doma mu tedy stačí vyhrát tím nejtěsnějším rozdílem 1:0.


  I přesto se majitelům Lišek z thajské nadnárodní firmy King Power zdálo jako dobrý nápad jej vyměnit. Jako staré zboží, jen tři čtvrtě roku po dost možná jednom z největších překvapení ve fotbale. Je jasné, že Ranieriho musí tato situace velmi mrzet, a také že ano: „Včera zemřel můj sen,“ řekl ve svém prohlášení. „Jediné, co jsem po zisku titulu chtěl, je setrvat zde, v Leicesteru, být v klubu, který miluji,“ pokračoval v dojemném projevu.

  Samozřejmě nezapomněl poděkovat všem lidem, kteří byli kolem něj za dob působení v Leicesteru. „Byla to doba báječná, doba ve které jsem byl nesmírně šťastný, nezapomenu. Bylo mi potěšením a ctí být mistrem s vámi všemi,“ ukončil Ranieri svůj projev.

  Teď je jen otázkou, kam své fotbalové kroky Ranieri namíří. Jelikož se jedná o opravdovou extratřídu ve svém oboru, o nabídky rozhodně nebude mít díky svému životopisu nouzi. Za svůj život vedl nespočet velkoklubů. Prvním velký fotbal vedl v Neapoli, posléze ve Fiorentině, Valencii, Atlétiku Madrid, Chelsea, Juventus, AS Řím, Inter Milán, Monako či národní výběr Řecka.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje