6.6 C
Prague
Neděle, 2 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Motorkářská bunda na cestování. Co by měla zvládnout?

  Chystáte se pořídit si pořádné moto oblečení, které vás nezradí ani při delších výjezdech mimo domov? Poradíme, co by měla bunda na motorku mít, aby vám vydržela třeba i několikatýdenní cestu křížem krážem světem. 

  Textil nebo kůže?          

  Zatímco na supersporty a závodní okruhy se skvěle hodí kůže, jako cestovatel ji zřejmě tolik neoceníte. Hůře se po zapocení větrá, pomalu schne. Pro jízdu „kolem komína“ je to skvělá volba, ale na dlouhé štreky už ne. Moto bunda tedy bude textilní. To, že jste zvolili dobře, poznáte už po prvním průjezdu menší přeháňkou. Bunda nepromokne a za chvíli bude suchá.

  Zaostřit na bezpečnost

  Každý, kdo se vydává na dalekou cestu, myslí na svou bezpečnost. Proto byste si měli pohlídat základní ochranné prvky. Ramenní a loketní chrániče by měly být samozřejmostí, zpevnění páteře je další vítanou podporou. Své o tom ví všichni, kdo již někdy potřebovali zastavit na nerovném kopcovité terénu a svezli se pod mašinu jako bezmocní brouci. S dobrou bundou a kalhotami jen vstanete, zasmějete se a fičíte dál. Žádné odřeniny se totiž nekonají!

  A co voda?

  Klasické textilní bundy jsou samozřejmě tvořeny tak, ať zvládnou průjezd nějakým tím nečasem. Papírky od bonbónů nebo staré uválené roušky si ale raději přesuňte z kapes na bezpečnější místo, pro delší pobyt v dešti to nebude. Klasický průjezd deštěm bundy zvládají hravě a rozhodně vás nenechají ve štychu, pro delší rallye v dešti si ale přes bundu a kalhoty raději nasaďte pohodlnou nepromokavou kombinézu. Pokud jedete na jih, zřejmě budete šťastní, že ji nevezete jen tak a alespoň na chvíli si ji můžete vyzkoušet. Jedna rada na závěr – i když se vám zdá, že je venku horko k padnutí, bundu si nechte. Bezpečnost, kterou nabízí, si rozhodně nenechte vzít. Raději použijte chladicí vestu, ale bunda, kalhoty, helma a rukavice by vás měly chránit po celou dobu jízdy.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje