6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Mistrovství světa družstev na ploché dráze: Polsko vyhrálo, stříbro mají Švédové


  Na dráze v polském Lešně se rozhodlo o medailistech světového šampionátu SWC 2017. Největším favoritem byli domácí obhájci v nabité sestavě mladých es se zkušenostmi ze závodů Mistrovství světa – Speedway Grand Prix. Všichni ukázali, jak velkými závodníky i přes svůj věk jsou. Od začátku nedávali soupeřům téměř žádné šance a ani silní a zkušení Švédi v čele s výborným Lindbackem, jim nedokázali čelit. Drama to tak bylo pouze v boji o bronz, ale pořádné. Ruské Sajfutdinovově družině už to zdaleka nejelo tak, jako v kvalifikačních závodech a s Vellkou Británií musela svádět velmi urputný boj až do konce. O bronzu se rozhodovalo nakonec až v napínavé poslední rozjížďce, která vyzněla lépe pro Rusko. Na Brity tak zbyla bramborová medaile.

  Polský tým ve složení Maciej Janowski, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik a Piotr Pawlicki jel od začátku výborně a stal se zaslouženě mistrem světa družstev na ploché dráze na domácí půdě v Lešně. Nejlepšími jezdci závodu byli jednoznačně polák Maciej Janowski a Švéd Antonio Lindback, kteří ztratili za celý závod pouhý jeden bod. Švéd ale navíc využil žolíka, kterého Poláci k dispozici neměli, a tak získal v součtu o šest bodů více. Ani to ale borcům ze severu Evropy na Poláky nestačilo.

  O celkovém třetím místě se rozhodovalo až ve famózní poslední rozjížďce. Před ní mělo Rusko dva body náskok a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže Britu Robertu Lambertovi skvěle vyšel start a posunul se na první místo. Ani kapitán Ruska, Emil Sajfutdinov, neměl špatný start, ale z první zatáčky jej svou chybou zavřel Sundström. Za tohoto vývoje by tedy byla třetí o bod Británie. Jenže už ve druhém kole předjel Brita Lamberta Polák Pawlicki a už to vypadalo zase na remízu. Když ale Sajfutdinov zahájil svou stíhací jízdu, bylo jasné, že Rusko už o bronz nepřijde. Ruská raketa předjela postupně Sundströma i Lamberta a definitivně tak ztvrdila bronz svého týmu.  Výsledky finálového závodu MS družstev na ploché dráze v Lešně (Polsko):

  1. Polsko – 50 b.
  Maciej Janowski (C) – 14 b.
  Piotr Pawlicki – 13 b.
  Bartosz Zmarzlik – 13 b.
  Patryk Dudek – 10 b.

  2. Švédsko – 42 b.
  Antonio Lindback – 20 b.
  Fredrik Lindgren (C) – 11 b.
  Andreas Jonsson – 7 b.
  Linus Sundström – 4 b.

  3. Rusko – 18 b.
  Emil Sajfutdinov (C) – 11 b.
  Vadim Tarasenko – 3 b.
  Gleb Chogunov – 3 b.
  Andrij Kudrjašov – 1 b.

  4. Velká Británie – 15 b.
  Chris Harris – 7 b.
  Steven Worrall – 6 b.
  Robert Lambert – 1 b.
  Craig Cook (C) – 1 b.

  Konečné pořadí Mistrovství světa družstev:
  1. Polsko
  2. Švédsko
  3. Rusko

  4. Velká Británie
  5. Austrálie
  6. Lotyšsko
  7. USA
  8. Dánsko
  9. Česká republika

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje