6.6 C
Prague
Čtvrtek, 20 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Město Pardubice koupilo místní hokejový klub

  Zastupitelstvo města Pardubic dnes odpoledne na svém mimořádném zasedání schválilo záměr nákupu majoritního akciového podílu hokejového klubu HC Dynamo Pardubice. Pro hlasovalo 29 zastupitelů.

   


  „Jsem rád, že zastupitelé pochopili, že cílem města není dlouhodobě vlastnit profesionální hokejový klub. Cílem dnes posvěcené transakce je stabilizace klubu, především ve vztahu k obchodním partnerům. Do budoucna chceme mít jistotu, že budeme mít vliv na výběr nového majoritního vlastníka a tím garanci, že se extraliga nebude stěhovat z Pardubic,“ řekl těsně po hlasování primátor Martin Charvát.

  Podpis smlouvy a tedy převod klubu by měl proběhnout v nejbližší době. Za částku 12,5+10mil současný majoritní vlastník Roman Šmidberský odprodá celý svůj podíl, tedy cca 53% akcií klubu. Krom města Pardubice se na odkupu budou podílet ještě bývalý brankář Dušan Salfický a současný obránce Petr Čáslava. Město aktuálně vlastní 34% klubu, po transakci bude město vlastnit 73,5% všech akcií, po 6,5% by měli získat Dušan Salfický a Petr Čáslava. Zbytek akcií, tedy necelých 15% je rozděleno mezi několik dalších vlastníků. Krom klubu je již město Pardubice vlastníkem hokejové arény ve které klub hraje. Dynamo Pardubice je v současnosti jedním z 5ti extraligových klubů na jejichž vlastnictví se podílí i municipalita. Po dnešku budou ale jediným klubem který je městem vlastněn z většinové části.

  První valná hromada v novém složení akcionářů by se pak měla konat 16. ledna 2017. Klíčovým rozhodnutím bude především výměna většiny managementu. S téměř 100% jistotou o své místo přijde generální manažer a kouč v jedné osobě Pavel Rohlík.

  Co si o této věci myslíte? Měly by města vlastnit sportovní kluby? Diskuze je Vám plně k dispozici.

   


  [ssba]

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.