6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  McGregor prohrál zápas, ale ukázal srdce šampiona


  Po Rondě Rousey padl další symbol současného bojového sportu. Conor McGregor nezvládl souboj s Natem Diazem v rámci turnaje UFC196 a v druhém kole jej soupeř uškrtil na zemi. Odpůrci McGregora mohli začít slavit. Ir však může objevit i v porážce malé vítězství.

  McGregorovi putoval na bankovní účet milion dolarů i přes prohru s Diazem. Poprvé v historii zveřejnila organizace UFC tak vysoký výdělek pro jednoho zápasníka. Vítězný Diaz dostal bez bonusů přesně polovinu. Malé vítězství McGregora však nespočívá v peněžní odměně, ale v odhalení vlídnější tváře.

  Irský zápasník se totiž před zápasem zpravidla chová arogantně, uráží soupeře a nabubřele se nosí jako páv. Chlubí se, že dokáže předvídat budoucnost a prezentuje svou osobu s tím, že je víc než celá UFC. Naopak Diaz vypadá od pohledu jako outsider, zakřiknutý kluk a do jeho vítězství si tak mnozí mohli promítnout vlastní výhru nad svým utiskovatelem. Jakou lepší reklamu by si mohl prezident UFC Dana White přát?

  McGregor proto na pozápasové konferenci mnohé překvapil svými vyjádřeními. „Je to, jak to je. Bojoval jsem proti silnějšímu muži,“ přiznal. McGregorův výlet do vyšší váhové kategorie z pérové váhy jednoduše nevyšel. Poprvé se postavil většímu zápasníkovi a doplatil na neznalost boje na zemi.

  Ačkoli irský zápasník bušil do Natea Diaze a dokonce se mu podařilo otevřít Američanovo obočí, rány, se kterými slavil úspěch v nižší váze, neměly potřebnou sílu a efekt. Navíc jindy milimetrově přesný Ir Diaze mnohokrát zcela minul. „Zachoval klid. Při mých úderech byl jako kdyby v režimu autopilota, i když měl pohmožděný obličej. Zmocnila se mě panika a plýtval jsem energií. On toho dokázal využít,“ pochválil McGregor Diaze.

  McGregor ovládl pérovou váhu, když složil dlouholetého šampiona Josého Alda po 13 vteřinách. Knockout se stal nejrychlejším ukončením v historii titulových zápasů UFC a McGregor pomýšlel na úspěch i v těžších vahách. „Je to hořká pilulka, ale od našeho neštěstí můžeme buď utéct, nebo se mu postavit a pokusit se nad ním zvítězit. A to plánuji udělat, postavit se prohře čelem a vzít ji se vztyčenou hlavou. Poučím se ze svých chyb,“ vzkázal Ir fanouškům.

  Následovat by měl návrat McGregora zpět do pérové váhy, kde na něj čeká obhajoba titulu. Zájem o odvetu má José Aldo, ale šanci by rád dostal také Frankie Edgar. Jak známe McGregora, bude bojovat proti komukoli, protože je šampion. Šampion se totiž nepozná podle toho, že dokáže zesměšňovat a porážet soupeře, ale především podle toho, jak dokáže vzít porážku. A McGregor se s ní dokázal vyrovnat se ctí.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje