6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Krok vpřed? FAČR chce zakázat klubům zveřejňovat výsledky dětí


  Ví se to už dlouhou dobu. Ve vyspělých fotbalových zemích šly výsledky mládežnických kategorií stranou. Důvod? Snaha rozvinout v dětech fotbalovost a nezatěžovat je taktikou a urputnou hrou na výsledky. Tahle nová koncepce již přinesla své ovoce řadě fotbalových států.   Nyní se alespoň o dílčí krok podobným směrem snaží fotbalová asociace ČR. Ta oslovila kluby s žádostí, aby na svých webech ani nikde jinde nezveřejňovaly výsledky a tabulky svých přípravek.

  Vše má pomoci posunout český fotbal na ještě vyšší úroveň.   „Nejde o to, že se někdo nemá dozvědět výsledek. Ten si můžou mezi sebou i říct. Chceme vést mladé fotbalisty k fotbalovosti,“ říká Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR, v rozhovoru pro isport.cz.

  Co si od tohoto kroku asociaci slibuje? „Kultivace prostředí, kde trenérům jde více o to, co se děti naučí a jak vypadá hra, než kdo vyhrál a prohrál na góly,“ nastiňuje Řepka. Je jasné, že toto novum bude pro některé jako píchnutí do vosího hnízda. „Od těch poučenějších, kteří vidí dál, jsou ohlasy dobré, ale samozřejmě přicházejí i špatné,“ uvedl Řepka s tím, že nejvíce vždy protestují ti, kterým se něco bere. „Většinou se takto ozývají ti zmínění tradicionalisté a lidé bez pedagogického či trenérského vzdělání.“

  Zřejmě až čas ukáže, zda šlo o pozitivní změnu či nikoliv.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.