6.6 C
Prague
Pátek, 21 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Konec Synotu ve fotbalové lize. Ta musí hledat nového generálního partnera


  Už pouze na jaře ponese česká nejvyšší fotbalová soutěž název Synot liga. Od příští sezony již totiž společnost Synot nebude generálním partnerem první ligy. Důvod? Nové legislativní změny a skokové navýšení daní v loterijním průmyslu. Synot končí také s podporou pražské Sparty a Jablonce, basketbalového Nymburka a rovněž ukončí spolupráci s Českou unií sportu. „Legislativní změny mají na skupinu Synot zásadní dopad. Skokové navýšení daní v oblasti loterijního průmyslu znamená pro skupinu v České republice ztrátu ve výši stovek miliónů korun. S těmito finančními prostředky přitom bylo počítáno právě v oblasti marketingu a podpory sportu,“ uvádějí v tiskové zprávě zástupci Synotu.

  V květnu 2014 přitom společnost podepsala smlouvu na 4 roky s možností uplatnění opce na stejně dlouhou dobu. Po 17 letech tak vystřídala značku Gambrinus. Vedení českého fotbalu si tehdy pochvalovalo velké navýšení finančních prostředků, které Synot napumpuje do ligového fotbalu. Teď je vše jinak. „Stát našim českým společnostem sebral takové množství peněz, že již sportovní aktivity v takové míře, jako dosud, jednoduše podporovat nemůžeme,“ smutní ředitel společnosti Synot Neofytos Neofytou.

  Nyní musí vedení FAČR v čele s prvním mužem Mirosleavem Peltou usilovně shánět nového generálního partnera. „Fakt, že se náš generální partner – skupina Synot – rozhodl předčasně ukončit původně osmiletý kontrakt, je pro nás nepříjemný. Přesto chápeme důvody toho, proč se tak rozhodl, a které jsme nemohli ovlivnit. Oceňujeme, že jsme se tuto informaci dozvěděli s předstihem tak, abychom mohli během jarní části sezóny nalézt nového generálního partnera první fotbalové ligy. Naším jednoznačným úkolem nyní je spojit nejsledovanější sportovní soutěž u nás s novým, silným a kvalitním partnerem,“ reagoval na zprávu předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.