6.6 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Kolo je jeden z nejekologičtějších dopravních prostředků vůbec

  Jezdit na kole není vůbec špatná věc, právě naopak. Na rozdíl od auta tím člověk neznečišťuje životní prostředí, a ještě k tomu navíc dělá něco pozitivního i pro své tělo, potažmo duševní stav.

  Jízda na kole má celou řadu benefitů

  více v článku...

  Jak již bylo řečeno výše, prakticky neexistuje žádný dopravní prostředek, který by byl tak efektivní a zároveň natolik ekologický, jako je klasické jízdní kolo. Nejenže jeho užíváním nevznikají žádné škodlivé výpary, které by ničily ovzduší, ale ani výroba bicyklů neznamená kdovíjak velký zásah do ekosystému.

  Koho tento argument ke koupi kola nepřesvědčí, měl by se alespoň zamyslet nad svým zdravím. Ustavičným nicneděláním je možné si ho totiž snadno poškodit, zatímco pravidelným sportováním si zdraví člověk naopak upevní. A není nic lepšího než projížďka někde v přírodě, ideálně s rodinou či přáteli.

  Správné kolo

  Vybrat si vhodné kolo bývá někdy kumšt. V současné době totiž existuje velké množství firem, které se výrobou bicyklů zabývají a víceméně všechny se pyšní těmi nejlepšími produkty na trhu, alespoň tedy na papíře.

  Kdo si nechce vybrat nějaký předražený šunt, a přitom se v této problematice příliš nevyzná, rozhodně neudělá chybu, když si zvolí kolo GT. Tyto stroje jsou známé pro svou spolehlivost i velice sympatické ceny.

  Lidé toužící po skutečné špičce bez kompromisů by ovšem měli sáhnout po některém z kol Cannodale Topstone. Tyto stroje jsou lehké, dokonale odpružené a hodí se jak na pomalé projížďky po silnici, tak pro divočejší jízdu v terénu. Cannodale je značka, na kterou je spolehnutí.

  Ideální helma

  Aby si člověk jízdu maximálně užil, potřebuje se i adekvátně obléci. Tím asi nejdůležitějším prvkem, na který by cyklista neměl nikdy zapomínat, je z pochopitelných důvodů helma.

  Ta nejenže musí dokonale sedět, ale také perfektně chránit. Tato kritéria bezezbytku splňuje například helma na kolo Uvex.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje