6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jaké jsou důsledky gamblerství?

  Gamblerství není jako závislost na alkoholu nebo závislost na lécích. Jedná se totiž o nelátkovou závislost, tudíž podobá se například workoholismu, kdy také můžeme mluvit o nelátkové závislosti. Pokud hovoříme o gamblerství, nehovoříme jenom o závislosti na herních automatech, i když si řada lidí přesně toto vybaví ve spojitosti s tímto pojmem. Gamblerství je také závislosti na počítačích nebo tabletech, také neustálé sázení na dostihy či jiné sporty. Je to pravidelné hraní pokeru a podobných hazardních her. Je to tedy obrovská skupina činností, která může mít stejně vážné následky, jako má například závislost na alkoholu nebo závislost na drogách. 

  Když už jsme zmínili, že důsledky gamblerství mohou být opravdu fatální, pojďme být trochu konkrétní. Co konkrétního se může stát, když se staneme závislými na hraní či sázení?

  Dopady na zdraví nejsou tak velké

  Je třeba zmínit, že například dopady na zdraví nebudou prakticky žádné. To se například u pití alkoholu nebo u užívání drog říct nemůže. Člověk se v případě gamblerství ocitá maximálně v psychické nepohodě, výrazné důsledky tato závislost na zdraví nemá. 

  K čemu však dochází, je ztráta rodiny, přátel, také ztráta zaměstnání. Z člověka se stává spíše monstrum, které se nebojí okrádat ani svoje nejbližší. 

  Dluhy na krku

  Co závislému člověku visí doslova na krku, tak jsou dluhy, které samozřejmě není schopen splácet. A i když mu jich na krku visí tolik, přesto mu stále přibývají, což může mít negativní vliv na onu zmiňovanou psychiku (mohou se dostavit deprese). 

  Nedávné průzkumy ukázaly, že mezi gamblery se prakticky nenajdou bezdomovci. Mezi bezdomovci převažují spíše drogově závislí či alkoholici. Díky tomu se jenom potvrdilo další tvrzení odborníků, že gamblery se většinou stávají sofistikovaní a vzdělaní jedinci. 

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje