6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak zútulnit obývací pokoj

  Obývací pokoj je přesně tím místem, kde relaxujeme po dlouhém pracovním dnu nebo se setkáváme s přáteli, takže by měl být co nejútulnější a nejpříjemnější. Toho lze dosáhnout i pomocí zdánlivých maličkostí. Dominantou většiny obývacích pokojů je rozkládací pohovka, proto ji například doplňte několika polštáři, potahem nebo dekou z přírodních materiálů a hned se zde budete cítit lépe.

  Prosvětlete místnost

  více v článku...

  Pokud je váš obývací pokoj příliš tmavý, rozmístěte strategicky lampičky a tlumená LED světla. Vyplatí se investovat do chytrých žárovek, které jsou nejen úsporné, ale mohou měnit odstín i teplotu barev podle vaší momentální nálady.

  Přineste si do obývacího pokoje trochu zeleně. Nechte si poradit v zahradnictví, jaké pokojové rostliny se hodí do vašeho interiéru – zatímco některé vyžadují slunné stanoviště, jiným svědčí polostín a dařit se jim bude i v tmavších koutech. Oblíbenou rostlinou je například toulcovka, která je nenáročná na pěstování a čistí vzduch v místnosti od toxinů.

  Barvy ano, ale s mírou

  Co se týče stěn, obecně platí, že tmavé barvy místnost opticky zmenší a uberou jí světlo. Výrazné barvy raději použijte na doplňky, nikoliv na velké plochy, mohly by působit rušivě a znesnadňovat odpočinek. Přírodní barvy, jako je zelená, světle šedá nebo levandulová, vzbuzují převážně uklidňující dojem. Zkuste jimi natřít jednu stěnu a ostatní včetně stropu nechat čistě bílé. Po zdech pak rozvěste jednoduché rámečky s fotografiemi rodiny nebo snímky z dovolené.

  Jelikož zrak není jediný smysl, kterým vnímáme celkovou atmosféru místnosti, rozmístěte po místnosti vonné svíčky nebo difuzéry. Budou působit jako dekorace a zároveň místnost báječně zútulní. Sáhněte po vřelých tónech bergamotu, kadidla nebo lesních vůní. Chybu neuděláte ani květinovými vůněmi či sladkou vanilkou.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje