6.6 C
Prague
Pondělí, 26 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak zabezpečit domácnost proti požáru

  Každý z nás si přeje, aby bezpečnostní prvky nemusel nikdy použít. I přesto je ale dobré je mít neustále po ruce a vědět, jak a kdy je správně použít. Jak zabezpečit svou domácnost proti případnému požáru? Bezpečnost je nutné řešit i v domácnosti, nejen ve firmách, kde s touto problematikou vypomáhá firma Extéria, o které je na internetu plno referencí a recenzí.

  Ve firmách procházíme školením, doma nikoliv

  V každé firmě je základem přijetí prvotní seznámení se z pravidly BOZP a PO. Bezpečnost a ochrana zdraví na pracovišti i požární ochrana je klíčem ke správnému chování všech zaměstnanců v rámci pracoviště. BOZP školení se ale vztahují pouze na prostory firmy, nikoliv na náš domov. Jak si tedy pomoci a zajistit svůj domov proti vzniku a rozšíření požáru?

  Zacházení s otevřeným ohněm v domácnosti

  Mezi nejčastější potíže domácností se řadí nesprávné zacházení s otevřeným ohněm v rámci naší domácnosti. Zapomenuté pokrmy na stále hořícím sporáku, svíčky, které hoří bez našeho dozoru, nedopalky cigaret, nevhodné látky použité při zapalování kamen. To vše může vést k tragédii.

  Bezpečnostní pravidla je potřeba dodržovat

  Jako velmi nevhodné se také uvádí jednání, kdy si pravidelně nenecháváme odborně vyčistit topidla a kouřovody. Během topné sezóny se mnohé jednotky požární ochrany denně setkávají s požáry střech, komínů nebo topiva.

  Hlásiče požáru jako velká devíza

  Mnohé domácnosti si již instalují domů autonomní hlásiče požáru. Ty se aktivují v případě hrozícího nebezpečí a my tak získáváme cenný čas k tomu, abychom včas zareagovali, nebo stihli utéct.

  Hasicí přístroje pro domácnost

  Každá domácnost by měla být vybavena funkčními a velmi jednoduchými hasicími přístroji. Hasicí přístroje i hasicí spreje jsou opět v kombinaci s hlásiči požáru velkým plusem, pokud jste přítomni vzniku požáru.

  Ukládání hořlavin

  Zvláštní kapitolou je pak ukládání plynů a hořlavin. Ty by se měly na vašem pozemku vyskytovat pouze ve velmi omezené míře a měly by být umístěny v maximální vzdálenosti od domu.

  Zásady protipožární ochrany tkví v prevenci.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje