6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak vybrat perfektní dárek na Vánoce?

  Blíží se Vánoce a mnozí z nás stále tápou kolem a snaží se vybrat perfektní dárek pro přítele nebo příbuzného. Co chtějí? Co potřebují? Co můžete koupit?

  Můžete strávit hodiny v obchodech a ptát se sami sebe na tyto otázky. Existuje ovšem další způsob, jak vybrat dokonalý dárek, ale ten zahrnuje změnu vašeho vnímání toho, o čem darování je.

  Problém je v tom, že o dávání dárků uvažujeme jako o výměně fyzických předmětů. Užitečnou alternativou je myslet na dárek jako na komunikaci. Když někomu dáváte dárek, ve skutečnosti s ním mluvíte. Koupíte, vyrobíte nebo objevíte dárek, který obdarovanému něco říká. Dostanou dar, a pokud jsou vnímaví, rozumí vašemu sdělení.

  Tip: Chcete vybrat dárek, který pobaví? V tom případě budou skvělou volbou trička s potiskem, kterými se můžete vyjádřit. Do domácnosti se také skvěle hodí plechové hrnky, které ozdobí každou kuchyni.

  Pokud toto myšlení využijete při výběru dárků, můžete rychle přejít k dokonalému dárku. Zeptejte se nejprve sami sebe: „Co chci této osobě říci?”. Poté přejděte k části „Co jim mohu dát, aby sdělení obdarovanému bylo jasné?“.

  Tato metoda by vám mohla pomoci vymyslet trochu netradiční dárky, ale alespoň budou smysluplné. Dárky, se kterými přicházíme, když přemýšlíme o dárcích jako o komunikaci, mohou být stejné, jaké bychom si představovali jinými způsoby. Rozdíl může být jednoduše v tom, že dospějeme k rozhodnutí rychleji a s větší jistotou, že náš dárek je pro danou osobu správný.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje