6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak vybrat kvalitní elektroskútr

  V poslední době se stále častěji setkáváme s individualizovanými způsoby dopravy. Narážíme na různé e-babety, elektromobily, elektrokola a tak dále. Současná doba je zkrátka nakloněná elektromobilitě více než kdykoliv předtím, a to už kvůli nárůstů cen pohonných hmot, ale i většímu důrazu na životní prostředí.

  Spalovací motory pomalu začínají ustupovat a nahrazují je elektromotory. Do této kategorie spadají pak také elektroskútry, které se těší čím dál větší oblibě.

  Elektrické skútry jsou v první řadě ekologické, ale zároveň i velice skladné a nezaberou mnoho místa. Jejich další obrovskou předností je pak mobilita. Můžete s nimi prakticky všude a nevyžadují ani nijak zvlášť náročnou péči.

  Dokonce k jejich řízení není ani potřeba vlastnit řidičský průkaz. Jak ale vybrat ten správný právě pro vás? Na to se podíváme v tomto článku.

  Jak vybrat elektroskútr, který vydrží?

  Elektroskútrů jako takových existuje celá řada různých typů, které se však liší dle různých parametrů. Kupříkladu podle rychlosti, dojezdové vzdálenosti, výkonu motoru atp. Na co se tedy při jeho výběru zaměřit?

  V první řadě byste si měli položit otázku, za jakým účelem si hodláte elektroskútr pořídit. Zda se vám jedná o krátké či delší vzdálenosti, jelikož to je jedním ze základních kritérií výběru. Ruku na srdce, většina z nás se v rámci svého života pohybuje na relativně malé ploše, tudíž není potřeba vlastnit elektroskútr, který má vysokou dojezdovou vzdálenost.

  Naopak, pokud hledáte dopravní prostředek, se kterým pohodlně zvládnete nákup nebo vás odveze do práce, vystačíte si i s takovým, který má dojezdovou vzdálenost 40 kilometrů, což obvykle stačí.

  Pokud jste však trochu náročnější, sáhněte po elektroskútru, jenž vás odveze až do vzdálenosti osmdesáti kilometrů. V průměru se vzdálenost jako taková pohybuje v rozmezí od 30 do 80 kilometrů.

  To vše je dáno akumulátorem neboli baterií, která je zabudována do skútru. I tyto baterie pak existují v různých kapacitách, a to právě na základě dojezdové vzdálenosti. Kapacity se obecně používají v rozmezí od 12 do 20 Ah, ovšem na trhu se dají sehnat i ty 32 Ah. Doba jejich nabíjení však může trvat až sedm hodin. Na to je potřeba brát zřetel.

  Dalším parametrem, jímž byste se měli řídit, je poté nosnost. V tomto případě záleží, jaká osoba bude na skútru jezdit, respektive na její hmotnosti, případně zda předpokládáte častou účast spolujezdce nebo převoz těžších zavazadel. Některé skútry dokáží nabídnout až 180 kg nosnosti, je ovšem ale potřeba je nezatěžovat více, jelikož to poté zkracuje životnost samotného stroje.

  V neposlední řadě a mnohdy dokonce jako první se samozřejmě ptáme na cenu. Elektroskútry se dají pořídit již od 27 tisíc korun, což je částka vhodná pro nenáročného uživatele. Nedá se však říci, že by takové stroje byly méně kvalitní než ty dražší.

  Samozřejmě, čím vyšší cena, tím lepší výkon a tím pádem dojezdová vzdálenost, případně nosnost. Proto je potřeba si před nákupem pečlivě rozmyslet, co vlastně považujete za nutné a bez čeho jste ochotni se obejít.

  Je na místě být realista a neinvestovat zbytečně více peněz do něčeho, co nakonec nevyužijete. Zlatým středem je poté částka kolem třiceti tisíc korun, za kterou už pořídíte solidní elektroskútr, jenž vám bude více než dobře sloužit. Zajímavou nabídku najdete na stránkách výrobce elektrických skútrů Racceway – Motoe.cz.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje