6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak uspořádat venkovní výstavu?

  Venkovní výstavy mají tu výhodu, že mohou oslovit široké publikum. Většinou bývají veřejně přístupné, a tak se vaše umění nebo snaha dostane i k lidem, kteří by se jinak na výstavu nedostali, přiláká je totiž zvědavost a snadná dostupnost. Co všechno budete k organizaci potřebovat?

  Prostor k vystavování

  Základem jsou kvalitní venkovní výstavní panely, ale místo nich se dá použít i odolná výstavní stěna určená do exteriéru. Výstavní systémy by měly velikostně a tvarem odpovídat exponátům – jiné vyberete pro perokresby, jiné třeba pro plastiky. Dejte pozor na to, aby byly dostatečně stabilní, musí odolat i silnějšímu poryvu větru. Samozřejmě musí také ochránit exponáty před poškozením, deštěm a krádežemi.

  Rozmístění je především na vaší fantazii a vašich potřebách, ale také na možnostech pronajatého prostoru. Koncepce by měla být logicky uspořádaná, aby návštěvníci nemuseli bloudit a přemýšlet, v jakém pořadí si mají exponáty prohlédnout. Také by mezi jednotlivými výstavními panely neměly být až moc velké rozestupy.

  Propagace události

  Když je venkovní výstava zajištěná fyzicky, pusťte se do propagace. Využijte k tomu všechna dostupná média – pronajměte si plochu k výlepu plakátů, na sociální sítě umístěte poutavé fotografie s programem a požádejte ostatní o sdílení nebo požádejte o pomoc s propagací vlastníka pozemku, na kterém vystavujete. Můžete oslovit i některé deníky či organizace, které se výstavami zabývají. Důležité je rozšířit povědomí o chystané výstavě mezi no nejvíce lidí.

  Doprovodný program

  Popularitě výstavy značně pomůže i to, že budete mít nachystaný doprovodný program. Právě ten může přemluvit k návštěvě i ty, kdo by zpočátku váhali. Může to být beseda se známým umělcem, zábavný workshop, dětský koutek nebo živá hudba, záleží na vašich finančních a časových možnostech. Tématem by měl být program blízký náplni výstavy.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje