6.6 C
Prague
Sobota, 1 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak poznat gamblerství

  Mnohokrát se přesvědčujeme o tom, že se stále nic neděje. Že máme vše plně ve svých rukou. Někdy už je ale potřeba vyhledat odbornou pomoc a zasáhnout dříve, než bude pozdě. Jak vlastně poznat gamblerství?

  Chytili jsme se do sítě pavouka

  Je smutné, že v dnešní době stát stále povoluje hazardní hry, na kterých může vznikat silná závislost. Jako by si někdo pro svůj vlastní prospěch pěstoval pavouka, do jehož sítě se chytí nevinní lidé. Gamblerství většinou provázejí smutné životní příběhy. Je to podobné jako závislost na drogách nebo na lécích – je velmi těžké se s tím popasovat bez odborné pomoci. V dnešní době přitom existují možnosti, jak si zařídit anonymní terapii, nebo dokonce terapii online. Čím dříve si potíže přiznáme, tím lépe pro nás.

  Finanční potíže

  Gamblerství se vyznačuje zejména finančními nesnázemi. Někdy jsme doslova v balíku a máme pocit, že se nás složenky, které budeme muset hradit za dva měsíce, nebudou týkat. Poté nastupuje prudký pád a nejistota. Pravidelně si půjčujeme peníze po známých. Dokonce jsme se upsali už i nevýhodné půjčce. Typické jsou pro nás nezaplacené účty, nebo utajování naší finanční situace před naším partnerem. Z domácnosti se ztrácejí cenné věci a je jisté, že se již nevrátí – jsou již dávno v zastavárně. Finanční potíže je snadné odhalit na první pohled, i když se snažíme je krýt.

  Psychika trpí tím, že jsme v síti

  Není to ale jen finanční zázemí, co dostává pořádně zabrat. Tím, že jsme v síti, se zmítáme a nemůžeme ven. Špatně spíme. Výkonnost v práci je značně omezena. Již nám není dobře mezi přáteli a rodinnými příslušníky. Jsme frustrováni a napadají nás černé myšlenky. Jelikož si neumíme přiznat svou prohru, naučili jsme se manipulovat s ostatními a umíme veškeré nátlakové taktiky. Ostatním je z nás dokonale smutno.

  Přiznat si, že jsme šlápli vedle, je vstupenkou k životu, který si přejeme mít. Odstřihněte se s pomocí odborníků od pavučiny.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje