6.6 C
Prague
Sobota, 1 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak balit dárky stylově?

  Chcete-li dokonale zabalit vámi vybraný dárek pod stromeček, budete to chtít trochu více trpělivosti. Nemusíte přeci každý rok nakupovat dárkové taštičky, které jen vložíte pod stromeček. Nezaměnitelné kouzlo při rozbalování dárků vždy vítězí. A to nejen u dětí! I dospělí si mohou užít podmanivé šustění balicího papíru a chvilku napětí, než svůj dárek rozbalí. Dejte si letos záležet a zabalte dárek pro vaše nejbližší stylově a s elegancí. Čtěte a inspirujte se s námi!

  Co budeme k balení dárků potřebovat?

  Základní výbavou pro balení dárků je balicí papír. Ale pozor! Ne jen tak ledajaký! I balicí papír musí mít vlastnosti, díky kterým se při balícím procesu ihned nepotrhá a nezhatí tak vaši snahu. Aby byl váš dárek zabalen dokonale, pořiďte si balicí papír, který má vyšší gramáž. Dále pak samozřejmě záleží i na designu balicího papíru. Jestliže se chystáte darovat jedné osobě či rodině více dárků, bude vhodné, aby měl balicí papír stejné nebo alespoň podobné barvy a motivy či vzory. V takovém případě pak radíme následující. Nakupujte balicí papír vždy ve větší roli. Jestliže vám z něj část zbude, můžete si jej klidně ponechat i na další rok. Balení dárků tak může mít i udržitelnou formu. Dále budete k balení dárků potřebovat kvalitní lepicí pásku a ozdobnou mašli. Jestliže nejste zrovna přeborník ve vázání stuh, můžete si koupit tzv. nalepovací hvězdičku, která dá vašemu dárku punc luxusu. Vhodné jsou také přírodní ozdoby. Velmi pěkně působí, dáte-li např. do celofánového sáčku pár malých plovacích svíček a k nim přiložíte snítku jehličnanu či některé bylinky. Obdarovaný bude hned vědět, že jste si dali s dárkem o kapku více práce a jistě vaši snahu ocení.               

  Co když potřebujeme zaslat dárek poštou?

  Zvláště v dnešní době se vánoční dárky zasílají s oblibou i poštou. Při balení dárků pak musíte dávat zvláště velký pozor. V ideálním případě si tak opatřete dárkovou krabičku s pěkným designem. Do té pak vložte zvolený dárek a následně ji ještě zabalte do většího obalu. Tím máme na mysli např. tzv. lepenkové krabice. Ty jsou pevné a nehrozí tak, že se obal jen tak protrhne. Pokud máte ve vašem vánočním balíčku i nějaký křehký předmět, nezapomeňte to dopravci oznámit předem. Za tuto službu se většinou připlácí jen pár korun a budete mít jistotu, že váš dárek doputuje v pořádku k příjemci.    

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje