6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Itálii na Euru spasil Éder


  Itálie je na Euru jedním z hlavních favoritů na celkový triumf. Dnes si v utkání se Švédskem mohli hráči z Apeninského poloostrova zajistit postup do dalších bojů. Ovšem v cestě jim stálo zvučné jméno – Zlatan Ibrahimovič. Hned od počátku se švédský útočník pokoušel probít před Buffona v italské brance, ale neměl štěstí, jak s oblibou říkají fotbalisté. Italové dopláceli v úvodu zápasu na ne v jejich podání nezvykle mnoho nepřesností. Švédové všechny balóny směřovali na Ibrahimoviče. Tým ze severu Evropy favorita docela mačkal a dostával do úzkých.

  Italové během první půle důsledně hlídali švédský klenot a ten neměl moc příležitostí k zakončení, i když míč měl na kopačkách poměrně často. Dokonce se dá říct, že Švédsko bylo lepší než Itálie. Druhý poločas začal znovu náporem severských dobyvatelů. Ale nikam to nevedlo. Zápas byl sice v režii Švédska, ale ke kýžené brance to nevedlo. Naopak Itálie, když už nasměrovala míč na švédskou branku, tak ten bez potíží skočil v náruči Isakssona. Italové docela dost faulovali, především Ibrahimoviče.

  Švédové jim opláceli stejnou mincí, i když ne tak často. Itálii nevycházely ani rohové kopy. Většinou byly přetažené. V 77. minutě to vypadalo pro Chielliniho na vyražený dech, či dokonce něco s žebry. Naštěstí po menší pauze mohl pokračovat v zápase. Ještě v 80. minutě neměl Buffon na kontě ani jeden zákrok. O dvě minuty později mohl být hrdinou utkání Parola, jenže jeho hlavička skončila na tyči. V 84. minutě to bylo zase naopak. Z rohového kopu pálilo Švédsko, ale Granqvist minul a stejně navíc i fauloval.

  V 88. minutě to konečně přišlo. Z šestnácti metrů pálil Éder a Itálie vedla. Hned po minutě se pokusil odpovědět Ibrahimovič, ale byl zablokován. Švédové byli v tu chvíli dost otřesení a najednou se Italové dostávali k jejich brance mnohem snáze než za celý zápas. Italský brankář se celý zápas vcelku nudil – jen občas měl výkop od své branky. Na závěr si připsal žlutou kartu za zdržování hry. Švédové se ještě pokoušeli uhrát to na penaltu, ale rozhodčí jim to nespolkli.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje