6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Investujte do kvalitních svářečských rukavic, které zvyšují bezpečnost při práci

  V podstatě nezáleží na tom, jestli se svařováním teprve začínáte, nebo patříte mezi profesionály, protože v každém případě je nezbytné myslet na bezpečnost. Samozřejmě v první řadě potřebujete svářečskou helmu, ovšem zapomínat byste neměli ani třeba na rukavice. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno je nezbytné zohlednit.

  Existují různé tepelně odolné rukavice. Jak tedy poznat, které jsou pro vás ideální? Co všechno ovlivňuje vlastnosti takových rukavic?

  Základní parametry svářečských rukavic

  více v článku...

  Potřeby se mění v závislosti na typu svařování, proto je důležité porozumět specifikům jednotlivých metod svařování. Prvně se však zaměříme na základní věci, jež budete potřebovat za jakýchkoliv okolností při svařování.

  Za prvé, potřebujete dobrou ochranu proti teplu. Při svařování totiž vzniká velké teplo, a proto by měly svářečské rukavice poskytovat i určitou úroveň tepelné ochrany. Ujistěte se, že v rukavicích můžete dobře pracovat, ale zároveň vám drží na rukách a nesklouzávají.

  Životnost, kvalitu a odolnost ovlivňuje materiál. Slyšeli jste o tom, že existuje něco jako filtrační kevlar či kevlarové švy? Takové švy vydrží déle, protože jsou pevnější.

  Vedle ochrany proti teplu budete chtít také chránit proti pořezání. Práce s ostrými kovovými hranami při svařování je na běžná a neměli byste riskovat pořezání. Při výběru rukavic tedy zvažte, jakou práci budete vykonávat, a podle toho plánujte.

  Kde koupit rukavice nejen na svařování?

  Stačí se podívat do pestrého sortimentu e-shopu Wirpo.cz, kde najdete kvalitní kevlarové rukavice, dále pak i svářečské a tepelně odolné rukavice. Nabídka je bohatá. Budete nadmíru spokojení nejen s portfoliem produktů, ale i s cenovou politikou. Tak si objednejte další ochranné pomůcky.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje