6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Infoservis před derby

  Dnes v 19:30 se v české lize odehraje zápas, který budí pozornost za jakýchkoli konstelací. „Derby pražských S“. Ať jsou Sparta a Slavia od sebe v tabulce libovolně daleko, jejich vzájemný souboj se považuje za vrchol sezony a fotbalový svátek. Letos jsou na tom opět poněkud lépe domácí z Letné, což ovšem nemusí být na výsledku znát, vzpomeňte si na poslední střet obou rivalů z podzimu.

  Pro všechny příznivce tohoto pikantního zápasu nabízíme krátký informační servis.


  • Pražské derby začíná v 19:30 SEČ v Generali Aréně na Letné
  • Hlavním rozhodčím bude Tomáš Kocourek, na stranách mu budou pomáhat asistenti Nádvorník a Paták.
  • Sparta postrádá pouze zraněného náhradního brankáře Štěcha. U Slavie je marodka rozsáhlejší, otazníky visí nad kvartetem Berkovec, Zmrhal, Kenia a Mihalík.
  • Sparta jde do utkání méně odpočatá, zato však ve velké euforii po čtvrtečním senzačním výkonu na hřišti Lazia Řím, kde vyhrála 3:0 a zaslouženě postoupila do čtvrtfinále Evropské ligy. Slavia v posledním zápase nejtěsnějším brankovým rozdílem zdolala Zlín.
  • Sparta – předpokládaná sestava: Bičík – Zahustel, Brabec, Holek, Costa – Vácha, Mareček – Dočkal, Frýdek, Krejčí – Šural.
  • Slavia – předpokládaná sestava: Pavlenka – Bořil (Mikula), Latka, Deli, Jablonský – Souček – Vukadinovič, Hušbauer, Zmrhal – Mešanovič, Škoda.
  • Trenér Sparty Zdeněk Ščasný: „Máme nádherné pocity. Víc k tomu asi není, co dodat,“ rozplýval se po postupu přes Lazio kouč sparťanů. Zároveň ale dodal: „Pro mě je už nyní nejdůležitější nedělní derby, které potřebujeme vyhrát.“
  • Trenér Slavie Dušan Uhrin mladší: „Na podzimní výhru upřímně vůbec nemyslím. Doma vyhrávat musíme. Určitě to bude jiné utkání. Sparta v tuto chvíli hraje trochu jinak, než hrála na podzim. Oba kluby v zimě obměnily kádr a obě mužstva nastoupí v odlišných sestavách.“
  • Na obou stranách najdeme tzv. „přeběhlíky“ – u Sparty to jsou slávističtí odchovanci Bořek Dočkal a Lukáš Vácha, oba dva se však již úspěšně etablovali v rudém dresu a jsou to dokonce zástupci kapitána Davida Lafaty. Přeběhlík v dresu sešívaném bude jistě derby prožívat intenzivněji – Josef Hušbauer vyměnil sparťanský trikot za ten červenobílý letos v zimě.

  Sparta Praha – hráč ke sledování: Josef  Šural
  Slavia Praha – hráč ke sledování: Tomáš Souček

  Tip redaktora: 2:1


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje