6.6 C
Prague
Úterý, 25 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Industriální bydlení v několika krocích. Žijte v minimalistickém přepychu

  I když možná nezní lákavě bydlet v továrně, ale pravdou je, že industriální styl bydlení spíše připomíná minimalistický přepych. Zprvu se vám možná může jevit jako drsný, ale když interiér spojíte s moderními prvky, tmavšími odstíny barev, které do sebe perfektně zapadají a nejsou nijak pestré a s ledabyle naaranžovanými záclonami pověšenými na kovových garnýžích, interiér si doslova zamilujete. Nedávejte tedy na předsudky, které se vám pravděpodobně zrodily v hlavě při představě starých, zaprášených továren. 

  V současné době se nejeden nově vznikající projekt inspiruje právě industriálními městy a průmyslovými areály. Pokud nahlédnete pod pokličku bytovému projektu, uvidíte, že interiéry se mají nést právě v tomto duchu. Ovšem nepřijde vám to vůbec špatné – právě naopak. Jak již bylo zmíněno, industriální styl bydlení se může definovat i jako minimalistický přepych. 

  Hlavně, ať jsou cihly odhaleny

  Co je pro industriální styl typické a co jde také ruku v ruce s minimalismem? Jsou to odhalené cihly, které by měly být dominantním prvkem v celé místnosti. Samozřejmě to s nimi nesmíte “přepísknout”, cihly mají být odhaleny třeba jenom na jedné zdi. K ní pak přisuňte obyčejný, jednoduchý kus nábytku a máte hotovo. Tím vaše práce končí. Pakliže byste chtěli ještě trochu světla přidat do této místnosti, je vhodné sáhnout po stojacích, velice jednoduchých lampách s kovovou konstrukcí. 

  Čistota na první místě

  Co skandinávský styl bydlení pojí s minimalistickým, je především čistota. Ta je zde také na prvním místě, proto si ji doma udržujte. Čistota by se však měla projevit i na celkovém zařízení domu. Volte jenom čisté linie, které právě zmírní onu tvrdost, kterou je industriální styl bydlení typický. Rovné a čisté linie budou změkčovat výklenky, oblouky a vdechnou interiéru jednoduchost.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.