6.6 C
Prague
Sobota, 24 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Heslo nové sezony rally sportu? Bezpečnost především!

  Termín úvodní automobilové soutěže TrueCam Mistrovství České republiky v rally se nezadržitelně blíží. Již v pátek odstartuje JANČA – 36. ročník Valašské rally, kde se na startu objeví více než osmdesát posádek. Loňský titul mistra ČR se pokusí obhájit Jan Kopecký z továrního týmu Škody. A vedle ostře sledovaného boje o sekundy bude středobodem zájmu také bezpečnost.


  Pořadatelé TrueCam MČR v rally 2017 upozorňují na respektování důležitých bezpečnostních pravidel pro diváky. Fanoušky se s nimi rozhodli seznámit prostřednictvím Desatera, které vytiskli na letáky určené k distribuci během soutěže. Další bezpečnostní instrukce se k divákům dostanou prostřednictvím videí umístěných na YouTube kanál Autoklubu České republiky. Na skutečnost, že je rally sport je sice krásná, ale také drsná motoristická disciplína, u které není radno nic podcenit, bylo myšleno při přípravě rychlostních zkoušek. Pro sledování jsou vybrána taková místa, která se ukazují s ohledem na rally jako nejbezpečnější.

  Generálním partnerem šampionátu se pro rok 2017 stala značka autokamer TrueCam. Nikoli náhodou. Smyslem kamery umístěné v osobním voze je opět především bezpečnost. Díky záznamu pořízenému za jízdy nebo v parkovacím režimu auta má majitel vždy k dispozici důkaz o viníku nehody. „Kamera zaznamená poznávací značku piráta silnic, tvář nepozorného řidiče nebo vandala, který způsobí škodu,“ říká brand manager spolehlivé značky TrueCam Petr Kurz. TrueCamky drží již druhý titul Produktu roku na Heureka.cz a v rámci rally se návštěvníci budou moci seznámit se všemi jejich funkcemi a možnostmi v ukázkovém modelu umístěném ve vystaveném automobilu.

  Valašská rally slavnostně odstartuje 24. března v 17 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí. V sobotu ráno by fanoušci automobilového sportu neměli zmeškat divácky atraktivní testovací zkoušku na okruhu v Kopřivnici. Na trať se vydá více než osmdesát posádek. První odstartuje v pravé poledne. Soutěžní týmy čeká celkem dvanáct rychlostních zkoušek v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice.

  Informačním kanálem úvodního podniku TrueCam MČR v rally 2017 – Janča – 36. Valašské rally je internetová stránka www.valasskarally.cz, kde fanoušci najdou podrobnější informace k jednotlivým rychlostním zkouškám, včetně popisů diváckých míst. Další informace jsou průběžně zveřejňovány na a facebookovém profilu Valašská Rally Valmez.

  Generální partner šampionátu připravuje zajímavé soutěže o autokamery, o vstupenky a o jeden zatím utajený exkluzivní zážitek. Informace k soutěžím lze sledovat na facebookovém profilu značky TrueCam.

  Kalendář TrueCam MČR v Rally 2017

  • 24. – 26. března Valašská rallye
  • 21. – 22. dubna Rallye Šumava (+ historici)
  • 19. – 20. května 45.Rallye Český Krumlov (+ historici)
  • 16. – 17. června Agrotec Petronas Rally Hustopeče
  • 1. – 2. července Rallye Bohemia (+ historici)
  • 25. – 27. srpna Barum Czech rally Zlín(+ historici)
  • 6. – 8. října 8. Rallye Příbram

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje