6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Francie jen tak tak porazila na Euru Rumunsko


  Fotbaloví fanoušci na celém světě se dočkali – ve Francii začalo fotbalové EURO. Jako první bylo na programu utkání mezi domácími a Rumunskem. Ty nejsmělejší názory byly, že Francie si pořádně zastřílí, ale nebylo to nic jednoduchého. Během prvního poločasu byl vidět vcelku dobrý fotbal se šancemi na obou stranách a klidně to mohlo být po prvních 45 minutách 2:2, ale nakonec se udála bezbranková remíza. Dokonce to i zavánělo i písknutím penalty proti domácím, ale to bylo velmi mírné pošťouchnutí.

  Je zajímavé, že Rumunsko se nezaleklo velkého soupeře a směle se vydávalo do pokutového území soupeře, což byla v podstatě sebevražda, vzhledem k tomu, že Rumuni byla na nepřátelském území galského kohouta. Ve druhé půli začali Rumuni velmi aktivně a dokonce byli ve 48. minutě blízko branky, ale spálili vyloženou šanci.  Francii se v podstatě nedařilo proměnit jakoukoliv šanci. Ne, že by jich měli nějak požehnaně, ale tým takových kvalit by mít problém neměl.

  Embed from Getty Images

  Možná to souviselo s tím, že je na domácí velký tlak jak ze strany fanoušků, tak i odborné veřejnosti. V 57.minutě málem dali branku, ale rumunský brankář se vyznamenal. Je možné, že jeho zákrok se dostane mezi nejlepší na šampionátu. Radost a klid Rumunska netrval dlouho. O minutu později ale už skóroval Olivier Giroud a Francie vedla. Gól to byl možná trochu sporný, protože Giroud byl vůči rumunskému gólmanovi velmi důrazný.

  Rumuni to ale nevzdali. Během druhé půle doutnaly vášně až se v 64. minutě rozhořely naplno. To pro domácí přišla studená sprcha v podobě faulu a o minutu později i ledová, když Rumuni kopali penaltu a proměnili zásluhou Stancua. Francouzi byli v tu chvíli celkem opaření a začali faulovat. Dokonce kvůli nim musel jeden z Rumunů být ošetřován s podezřením na lehký otřes mozku a problémech s okem, na které přestal vidět. Francouzi se po zbytek zápasu snažili vykoledovat si penaltu, tak padali při sebemenším dotyku. Do konce zápasu střídala šance šanci, hlavně tedy na straně domácího mužstva. Ovšem ani Rumunsko se nenechalo zahanbit. Francie bušila do rumunských vrat a podařilo se jí to až v 89.minutě díky Payetovi, který dal výstavní a nechytatelnou ránu. Payet se dokonce při střídání v první minutě nastavení rozplakal nad tím, jaký mu diváci na stadionu věnovali potlesk.  foto: Clive Rose/Getty Images

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje