6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Dú Valaši dú, aneb hokejový Vsetín za vysněným postupem

  Město na východě Moravy opět ožívá hokejem. Tým, známý svou nezapomenutelnou šňůrou 5 extraligových titulů za sebou, už ale dávno nepatří mezi naši hokejovou elitu a od roku 2008 působí v 2.hokejové lize, tedy 3. nejvyšší soutěži. Ta je rozdělena na západní a východní divizi, ve které patří Valaši za jedny z největších favoritů a aspirantů na případný postup z baráže.


  Soutěž se momentálně nachází ve fázi play-off a Vsetín si v prvním kole poradil s rivalem z Nového Jičína v poměru 3:0 na zápasy. Valaši prošli přes Jičín celkem jednoduše, když každý zápas vyhráli vždy nejméně o  3 branky. Semifinále by však mělo být jiné, další soupeřem se Vsetínu stala brněnská Technika, což by měl být soupeř kvalitativně lepší než předchozí Nový Jičín. Technika v základní části zaostala za Vsetínem o 8 bodů a skončila třetí. Ve čtvrtfinále vyřadila nováčka soutěže z Moravských Budějovic, když krom prvního zápasu, už neklopýtla a vyhrála v poměru 3:1.  V pohledu na vzájemnou bilanci je na tom lépe Vsetín v poměru 3:1, přičemž s Brňany prohrál naposledy v prvním letošním střetnutí na podzim. Jak známo, play-off je ale nevyzpytatelné a ani v téhle sérii není jasný favorit.

  Brňané hrají spíš technický hokej založený na kombinaci, spousta hráčů jsou odchovanci extraligové Komety, kde působili z pravidla až do juniorské kategorie. Mezi hlavní tahouny týmu patří např. Petr Jurča, forvard se zkušenostmi z 1. ligy, kde nastupoval za Třebíč, nebo jeho kolega z útoku Peter Bustin. Odchovanec slovenského Trenčína si v minulosti okusil dokonce slovenskou extraligu, kde nastupoval za svůj mateřský klub. Bránu střeží teprve dvacetiletý odchovanec Komety Pavel Jekel se zkušenostmi z juniorských reprezentací.

  Co se týče Valachů, tým je složen z velké části odchovanců. Mládež tu hraje kromě juniorů nejvyšší národní soutěž, tedy extraligu mladšího i staršího dorostu. Základna tu tedy je a z toho dále těží i A tým. Mezi největší posily patří bezesporu Jan Kolařík, s 50 body čtvrtý nejlepší v kanadském bodování základní části soutěže. Kolařík má dokonce zkušenost z extraligy, když v roce 2008 dostal krátkou příležitost z Vítkovic. Ofenzivní zbraň Valachů dále tvoří jak zkušenější opory jako Zúbek, Dvořák či kapitán Vaněk, ale také „mladé pušky“ a bývalí juniorští reprezentanti Slováček s Abdulem (odchovanci Vsetína) nebo Hrazdíra (odchovanec Zlína). V obraně nastupuje velezkušený Radim Tesařík, který ještě 2 roky zpět vybojoval mistrovský titul ve Zlíně. Mezi další ze zkušených zadáků patří mimo jiné také Michal Nedbálek, jenž za Vsetín nastupoval ještě za extraligové éry. V bráně se Valaši mohou spolehnout na Petra Hromadu. Pětadvacetiletý odchovanec vsetínského klubu minulý rok slibně odchytal několik zápasů ve Zlíně a jak sám uvedl, má hodně nabídek z vyšších soutěží. Vsetínu je zatím ale věrný, neboť sám asi také doufá v postup.

  První buly mezi Vsetínem a Technikou padne v pondělí 7.3. v 17:30 na Lapači ve Vsetíně, následovat bude středeční souboj v Brně a poté v pátek třetí zápas opět ve Vsetíně. O konání dalších dvou potencionálních střetnutí rozhodne průběžný stav série, přičemž pátý rozhodující by se odehrál na Lapači. Vítěz série pak narazí na vítěze druhého semifinále mezi Frýdkem-Místkem a Porubou. Frýdek, jakožto třinecká „farma“ je pasován na hlavního favorita celé soutěže a počítá se s ním i do finále. S Porubou to ale svěřenci Marka Malíka nebudou mít lehké a jaké je to s Ostravany prohrát si už okusili i v základní části.

  Vítěze východní divize druhé ligy pak bude čekat baráž, kde se utká s vítězem západní divize 2.ligy a posledním týmem WSM ligy. Připomeňme, že minulý rok byl úspěšný Přerov, stejně jako o rok dřív Prostějov, tedy týmy z východní divize 2.ligy, což svědčí o kvalitě této soutěže. Jak tomu bude tento rok ještě nevíme, každopádně nás čeká zajímavý závěr sezóny. Na Valašsku se v titul doufá. Cesta bude však hodně krkolomná.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.