6.6 C
Prague
Středa, 30 listopadu, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Dnes začíná Bundesliga i s šesti Čechy.

  Ligová sezóna v Německu odstartuje dnešním duelem v Allianz Aréně, kde se od 20:15 představí úřadující šampion Bayern Mnichov proti Leverkusenu. Ohrozí letos někdo suverénní Bayern? Jak se v Dortmundu chytí nový nizozemský trenér Peter Bosz ? Zvládne RB Lipsko rozložit síly mezi hned tři soutěže a naváže tak na historickou nováčkovskou sezónu ?


  Tyto a další otázky se rojí před startem nejnavštěvovanější fotbalové ligy světa. Ligy, které posledních pět let vládne gigant z Mnichova, který však bude chtít prorazit hlavně na evropské scéně v Lize mistrů. Loni se poroučel už ve čtvrtfinále, tři roky před tím neuspěl v semifinále.

  Na soupiskách bundesligových týmů najdeme hned 6 Čechů. Pojďme si je teď v krátkosti připomenout.

  Werder Brémy: Na soupisce tohoto klubu ze severu Německa najdeme hned tři české reprezentatnty. Služebně nejstarší je Theodor Gebre Selassie. Zkušený třicetiletý pravý bek je v Brémách už od roku 2012, kdy na sever Německa dorazil z Liberce. Jeho pozice v týmu je silná. I brankář Jaroslav Drobný už má za Werder něco odchytáno, ovšem počítá se s ním spíše jako s náhradníkem. Jasnou brankářskou jedničkou by měl být jiný český gólman – Jiří Pavlenka. Ten přišel do Werderu letos v létě z pražské Slavie a v klubu do něj vkládají velké naděje.

  Hertha Berlin: Klub z hlavního města má v kádru asi největší českou bundesligovou hvězdu, kterou je reprezentační záložník Vladimír Darida. Nedávno v klubu prodloužil smlouvu až do roku 2021 a z toho je patrné, jak je pro tým důležitý. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli v záložní řadě.

  TSG Hoffenheim: Pravý bek Pavel Kadeřábek má v klubu za sebou dvě sezóny, které byly jako noc a den. V té první Kadeřábek nenastupoval pravidelně a jeho tým hrál o záchranu. V té druhé už si vydobyl místo v základní sestavě a Hoffenheim skončil na čtvrtém místě zaručující kvalifikaci Ligy mistrů. Po prvním duelu se slavným Liverpool FC to však spíše vypadá, že se bude muset Hoffenheim i s Pavlem Kadeřábkem spokojit s Evropskou ligou.

  FC Augsburg: Bavorský klub má na soupisce středního záložníka a odchovance Bohemians Jana Morávka. Přesto, že tento talent českého fotbalu hraje Bundesligu už od roku 2009, vinou chatrného zdraví se jeho progres zastavil. V Augsburgu mu však dál věří a pokud je zrovna zdravý, je nasazován do zápasů.

  Letošní sezona Bundesligy bude zajímavá i díky dotáhnutému projektu videorozhodčího a bude tak jako první v Evropě využívat videotechniku v každém utkání sezony.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje