6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Dětské hračky, jejichž koupě nebudete litovat

  Nedá se říci, že dnešní děti a mládež mají nedostatek hraček. Pro účely narozenin a dalších významných dnů jim ale můžete volbou vhodné hračky pomoci i v jejich budoucím životě. Na jaké hračky a užitečné předměty se zaměřit?

  Stavebnice rozvíjejí psychomotorické schopnosti

  více v článku...

  Stavebnice jsou určeny pro děti od útlého věku až do dospělosti. Některé stavebnice se dají přirovnat k technicky velmi pokročilým záležitostem a rozhodně nelze tvrdit, že by se staly špatnou investicí. Ba naopak. Mnoho dětí si s oblibou sedne na své sedací vaky v pokojíčku a věnuje se sestavování oblíbené stavebnice. Koupí této hračky podpoříte vývoj dětí.

  Objevitelské sety

  I další kategorie se řadí mezi velmi přínosné. I dítě nižšího školního věku baví zkoumat svět okolo sebe. Pořízením vhodné formy mikroskopu otevřete dítěti vrátka k vlastní zvědavosti. Jak asi vypadá peříčko ptáka při zvětšení? Jakou podobu má obyčejný vlas a jak se bude třpytit kostka cukru? Zájem o okolí vytrhne dítě z abstraktního světa počítačových her a sociálních sítí. Zajímavým dárkem je také teleskop na sledování noční oblohy.

  Motivace k tvoření

  Můžete se ale vydat ještě o krok dál. Každý z nás přeci kromě svého zaměstnání máme také koníček. Ten se mnohdy stává příležitostí k výdělku. Baví dítě hrát na hudební nástroj? Dopřejte mu hodiny se soukromým učitelem. Následně se může brigádně živit v lokálním divadle, nebo hraním na svatbách. Pořiďte dítěti dětský šicí stroj vhodný i pro děti menšího školního věku a dovolte, aby si zamilovalo vlastní kreativitu a tvorbu. Motivujte jej k vlastním myšlenkám a postupům.

  Snažte se dítě podpořit v tom, co jej baví. Jeví se jako technicky zdatné? Dovolte mu prožít podnětný čas dětství ve společnosti vhodné stavebnice. Cítíte, že spíše bude přitahováno estetickým uměním? Výtvarné potřeby by v dětském pokoji neměly chybět.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje