6.6 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Demolice se dnes provádí v eko režimu

  Ekologie se už dostala také do světa demoličních a bouracích prací. Dříve si ani jedna společnost nedokázala představit, jak svou činnost provádět tak, aby to nemělo takový negativní dopad na životní prostředí. Jenže ukázalo se, že i demolici lze provádět bez nutnosti přílišného zasahování do přírody. Dokazuje to řada firem, které aktuálně fungují v takzvaném eko režimu. Jak takový eko režim vypadá?

  Eko režim ve světě demoličních prací

  Demolici si každý člověk umí barvitě představit. V představě dominují nejrůznější stroje, také hromada demoličního odpadu a stavební suti. Jenže si nyní představte, kdyby demolice byla trochu jiná ve skutečnosti než vaše poměrně barvitá představa. Rozebraný materiál by se přímo na místě třídil a rovnou se i zpracovával k dalšímu využití. Zkrátka by na místě demolice už rovnou probíhala i recyklace materiálu, jenž by se posléze využil rovnou na dané stavbě nebo se odvezl na místo, kde se použije. 

  Že vám to do vaší představy nezapadá? To je škoda. Ono to tak aktuálně totiž funguje. Přesně tak totiž vypadá zmiňovaný eko režim, ve kterém dnes “jede” nejedna společnost zaměřující se na demoliční a bourací práce. 

  Eko režim s sebou nese řadu výhod

  Možná si říkáte, že tento způsob demolice je velice namáhavý a pracný. Že zabírá až příliš mnoho času a demolice tak nemůže být provedena rychle a efektivně. Jenže pravdou je naprostý opak. Eko režim s sebou nese řadu výhod. 

  Tak například stojí za zmínku fakt, že dojde k vysokým úsporám nákladů. Mnohdy se peníze doslova vyhazují za odvoz, respektive dopravu materiálu, dále pak za skladování materiálu. Uspoří se. za stroje, kterých se nemusí používat nakonec tak moc. Navíc se přidá ruka k dílu a opravdu se zrecykluje množství stavebního odpadu, který dělá až sedmdesát procent celkového odpadu na území Evropské unie

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje