6.6 C
Prague
Čtvrtek, 20 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Co už do kuchyně nepatří aneb udělejte gruntovní úklid

  V našich kuchyních se často zapomíná na věci v poličkách a regálech, šuplících a skříňkách, které tu už nemají co dělat. Bohužel, zbytečně zabírají místo a v přeplněné místnosti pak také nemůže správně proudit energie. Čím začít a podle čeho si organizovat prostor, abychom se v kuchyni dobře vyznali? Začněme třeba kořením…

  Prošlé vyhodit, to je přece cíl číslo jedna

  Prošlé koření? Ale jistě, nějaké by se našlo. Zatímco sůl se dá uchovávat – bez dosahu vlhkosti a podobně – vcelku dlouhou dobu, koření v podobě sušených bylinek po roce či dvou postrádá aroma, i když samozřejmě záleží na druhu. Pokud si nepamatuje přibližnou dobu, kdy jste koření koupili, je asi čas se jej zbavit.

  Na paškál si vezměme i konzervované potraviny, protože plechovky také nelze skladovat věčně. Některé projdou už po roce a půl, jiné po několika letech, zvláště pokud jde o masovou konzervu, vydrží poměrně dlouho. Promáčknutá plechovka je také rizikem, raději ji vyhodíme a nahradíme nějakou jinou. 

  Všechno, co už vůbec nepoužíváte…

  Čtyři otvíráky na víno nebo dvacítka sklenic určených k popíjení tekuté révy? To je jistě příliš, řešením bude ušetřit prostor nádobí a pomůcek, udělat si takovou klasickou minimalistickou kuchyni. Jestli sklenice darujete nebo prodáte, je už spíše jen na vašem uvážení. Nepotřebné nádobí musí pryč, ať už je rozdáte přátelům či zpeněžíte, ušetříte prostor a doma se začnete cítit lépe. Zkrátka, jako když vygruntujete a zjistíte, že do všech koutů místnosti dopadá slunce, energie proudí jedna báseň, čas bude na hodinách utíkat pomaleji…

  O plastových věcech to platí také, nezkusili jste je už někdy dříve nahradit věcmi z bambusu, jiného dřeva nebo dalších materiálů? Určitě se vyplatí jít ruku v ruce s přírodou a snažit se mít plastových doplňků v kuchyni co možná nejméně. Ratanový košík bude lepší volba, určitě se nabízí i spoustu dalších.

  Mrkněte na další fotky: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/organizing-tips/g30273086/expired-kitchen-items/

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.