6.6 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Chytrý telefon se při sportu vždycky hodí

  Fitness tričko na cvičení, pohodlné legíny, které budou dokonale kopírovat každý náš pohyb, a v neposlední řadě mobilní telefon. To je přesně ona trojice, bez které nevyběhnete z domu nebo neuděláte ani jeden krok v posilovně. Zatímco pohodlné fitness oblečení je to, v čem se bude cvičit jedna radost, díky chytrému telefonu můžete mapovat, jaký byl zrovna váš výkon, případně jakého výsledku jste dosáhli a k tomu všemu vám může hrát skvělá hudba do uší. Holt, mobilní telefon se stal i při sportování něčím nepostradatelným.

  Jeho použití je opravdu široké

  více v článku...

  Člověk si říká, že si mobilní telefon s sebou nevezme. Že při sportování opravdu není zapotřebí. Jenže není tomu tak. Jeho použití při sportování je opravdu daleko širší, než si člověk myslí. Toto chytré zařízení není jenom na pořizování fotek. Obecně platí, že čím chytřejší telefon máte, tím více s ním dokážete pracovat.

  I když si do něj nestáhnete žádnou adekvátní mobilní aplikaci, bude zaznamenávat váš pohyb. Pokud však pravidelně běháte, cvičíte v posilovně nebo si chodíte zaplavat, je dobré mít staženo pár appek, jež budou sportovní aktivitu evidovat s trochu větší přesností.

  Telefony mají chytré senzory

  Ptali jste se někdy na to, jak je možné, že váš chytrý telefon s takovou přesností snímá váš pohyb? Můžou za to senzory, které se v něm ukrývají. Dnešní chytré telefony jsou vybaveny opravdu mnoha senzory, které se starají o měření spousty parametrů. Zatímco díky GPS dokážete přesně určit vaši běžeckou trasu, jiné zase naměří počet kroků a další pak počet spálených kalorií (ale toto je už otázkou výpočtů plynoucích z počtu kroků).

  Je ale důležité, pokud chcete, aby senzory měřily i vaši sportovní aktivitu, musíte jim k tomu dát přístup. Lidé jsou k dávání přístupu některé z aplikací poměrně skeptičtí, ale v tomto případě musí zkousnout možná rizika, aby došlo k přesnému měření.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje