6.6 C
Prague
Sobota, 24 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Československá plochodrážní Extraliga startuje v Pardubicích

  Ve čtvrtek 20. dubna by pro plochodrážní fandy měla začít nová sezóna. Čtvrteční podvečer od 18 hodin bude na pardubickém – svítkovském plochodrážním stadionu patřit úvodnímu závodu osmidílného seriálu Extraligy družstev ČR, přestože letos se pojede Extraliga Československá a nečekaně vyrovnaná.


  Tradiční kluby z Pardubic, Prahy a Slaného v letošním roce doplní tým ze slovenské Žarnovice na čele s účastníkem seriálu Grand Prix Mistrovství světa Martinem Vaculíkem. Zatímco v minulých letech spolu o vítězství v nejvyšší soutěži především Zlatá přilba Pardubice a Olymp Praha, letos by měla být situace vyrovnaná, jelikož klub ze Slaného posílí borci Plzně a Březolup a slovenská Žarnovica staví silný tým!

  Pardubický celek, obhájce titulu, nastoupí ve své nejoptimálnější sestavě. Spoléhá zejména na českou plochodrážní jedničku Václava Milíka, ve velmi dobrém světle se ukázala v úvodním závodu sezóny v Praze i dvojice Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer. Tým doplní dvojice juniorů Patrik Mikel a Josef Novák. Zejména prvně jmenovaný měl nástup do sezóny jako hrom a vybojoval si i místo v závodech mistrovství světa a Evropy.

  Celek z pražské Markéty pronásleduje na úvod letošní sezóny zranění. Elitní dvojice Matěj Kůs a Zdeněk Holub by už samozřejmě ráda vyjela na plochodrážní ovál, ale poslední slovo k jejich startu budou mít lékaři. Jistý je tak pouze start nejlepšího pražského jezdce Josefa France a Ondřeje Smetany. Zcela vyloučen je start Michala Škurly, který prochází rekonvalescencí po operaci ramene.

  Velmi silný tým přijíždí tentokrát ze Slaného. Ke tradičním stálicím Eduardu Krčmářovii a polskému jezdci Jakubu Jamrogovi se zřejmě přidá Michal Dudek, letos však tým posílili Martin Málek z Březolup a Zdeněk Simota z PK Plzeň, tedy jezdci, kteří v loňském roce startovali ve společném týmu Plzně a Březolup.

  V Extralize to bude premiéra pro slovenskou Žarnovici a nutno dodat, že se mají příznivci ploché dráhy na co těšit. Největší hvězdou tohoto týmu je jeden z nejlepších jezdců světa Martin Vaculík, ten vytvoří spolu s polským jezdcem Stanislawem Burzou dvojici, která určitě může dovést slovenský tým až k vítězství, mimochodem oba pardubický ovál znají velice dobře, protože v minulosti za Pardubice startovali. Tým doplní odchovanci klubu Patrik Búri, Michal Tomka a Ján Mihálik.

  V sobotu 21. dubna se mohou příznivci ploché dráhy těšit na Mistrovství ČR na plochodrážním oválu v Plzni.

  INFO pro střední a drobný podnikatelský stav www.zivnostenskykuryr.cz


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje