6.6 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Česko zná své soupeře pro MS 2018


  Los Kvalifikace Mistrovství světa ve fotbale 2018, který se odehrál dnes v podvečer v Petrohradě, přisoudil české reprezentaci skupinu „o které jeden neví co si má myslet“.

  Výběr Pavla Vrby byl nalosován do skupiny C, tedy jedné ze sedmi skupin se šesti účastníky. Zprvu se zdálo, že jediným vážným soupeřem bude Norsko, ale poslední kolo losování vše změnilo. Z nejvyššího výkonostního koše nám totiž bylo vylosováno Německo, tedy aktuální držitel titulu a zároveň největší aspirant na jeho obhajobu. Oproti původnímu zdání, když nám byly z nižších výkonostních košů losováni naprostí outsideři v podobě San Marina a Ázerbajdžánu nebo týmy poměrně hratelné Severní Irsko a Norsko, se zdálo že Česká republika by mohla patřit k jednoznačným lídrům postupu. Bohužel losem Německa se český výběr ocitnul na pozici kdy si zahraje spíše pouze o baráž.

  Postupová pravidla jsou jasná. z devíti evropských skupin postoupí na mistrovství světa celkem 13 týmů – devět vítězů skupin a ty doplní další čtyři týmy z baráže. Tu si zahraje osm nejlepších z druhých míst. Černý Petr zůstane jednomu týmu, který sice skončí ve své skupině na druhém místě, avšak s nejmenším bodovým ziskem, respektive nejhorším skóre… Právě proto se prvotní průběh losu zdál tak příznivý. Protože s oběma potenciálními soupeři o druhé místo, tedy s Norskem a S.Irskem máme pozitivní bilanci. Až nalosování Německa šokovalo a silně podlomilo přímé postupové šance.

  S Německem se česká reprezentace naposledy utkala v Kvalifikaci o EURO 2008. Tým vedený Karlem Brücknerem sice tehdy prohrál v Praze 1:2, avšak v odvetě v Mnichově senzačně zvítězil 3:0, po brankách Sionka, Matějovského a Plašila.

  Z dalších skupin bylo jasné že se nepotkáme se Slovenskem (které do sk.F dostalo Anglii a Skotsko – což bude taky velice zajímavé utkání), Francií (která ale chytla snad nejhorší skupinu jakou mohla), Itálií (které ve sk.G fakticky konkuruje pouze Španělsko) ani naším zlým snem z Islandu.

  Za nejnabitější skupinu lze jednoznačně považovat hned tu první, tedy skupinu A. Potká se zde totiž trojice velmi silných týmů – Nizozemsko, Francie a Švédsko. A doplní je navíc Bulharsko a  Bělorusko, tedy týmy které sice nepatří mezi favority na postup, ale mohly by poměrně dost zamíchat kartami této skupiny. Posledním je Lucembursko bez jakýchkjoliv ambicí na cokoliv.

  Los evropské kvalifikace MS 2018

  Skupina A: Nizozemsko, Francie, Švédsko, Bulharsko, Bělorusko, Lucembursko
  Skupina B: Portugalsko, Švýcarsko, Maďarsko, Faerské ostrovy, Lotyšsko, Andorra
  Skupina C: Německo, Česká Republika, Severní Irsko, Norsko, Ázerbájdžán, San Marino
  Skupina D: Wales, Rakousko, Srbsko, Irsko, Moldavsko, Gruzie
  Skupina E: Rumunsko, Dánsko, Polsko, Černá Hora, Arménie, Kazachstán
  Skupina F: Anglie, Slovensko, Skotsko, Slovinsko, Litva, Malta
  Skupina G: Španělsko, Itálie, Albánie, Izrael, Makedonie, Lichtenštejnsko
  Skupina H: Belgie, Bosna a Hercegovina, Řecko, Estonsko, Kypr
  Skupina I: Chorvatsko, Island, Ukrajina, Turecko, Finsk


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje