6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Často pokládané otázky začínajících chovatelů papoušků. Odpovídají odborníci

  Než si pořídí člověk papouška, chce mít zodpovězeno několik otázek. Přece jenom papoušek nejsou jako akvarijní rybičky, které stačí dát do prostorného akvária. I když je pravdou, že prostorná venkovní voliéra nebo ptačí klec je také v tomto případě potřeba, otázek týkajících se chovu je mnohem více než v případě chovu akvarijních rybiček. Sepsali jsme proto nejčastější otázky a zeptali jsme se odborníků. 

  Je třeba zvolit z počátku méně náročné druhy?

  Stejně, jako je tomu v případě chovu terarijních zvířat nebo v případě chovu akvarijních ryb, je třeba i v tomto případě sáhnout nejdříve po méně náročném druhu papouška? To je velmi často pokládaná otázka. Ne všem se totiž líbí méně nároční papouškové, spíše lidem učarovávají větší a barevnější druhy. 

  Odborníci jsou toho názoru, že není zapotřebí sahat nutně po tom nejméně náročném druhu papoušků. Výběr ideálního druhu by se měl odvíjet od názorů a představ konkrétního chovatele. Každý chovatel od ptáka požaduje něco jiného, také má jiné možnosti, kde ptáka chovat. 

  Co požadují papouškové, na které dodnes narazíme i ve volné přírodě?

  V současné době jsou stále více oblíbení papouškové, které je možné spatřit i ve volné přírodě (například v Americe nebo Africe). Jenže pokud se rozhodneme pro tento typ papoušků, co ke svému životu vlastně potřebují? 

  Obvykle vyžadují hlavně velkou voliéru, ve které by se mohly opravdu dostatečně proletět. Pokud si však člověk pořídí takového papouška od nějakého chovatele, pak ho lze pěstovat i v menší kleci, jelikož tento papoušek je už na člověka fixován a zvykl si na stísněné životní podmínky. V obou případech je však pěstování takových druhů papoušků velice náročné. A to nejen po časové stránce, ale také po té finanční. Budoucí chovatel na to musí být po obou stránkách připraven.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje