6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Bude ve finále král remíz, nebo přízrak z Walesu?

  Šampionát ve Francii vrcholí! Již dnes změří síly Portugalci, kteří stanou v semifinále navzdory tomu, že v základní hrací době ještě nedokázali na EURU zvítězit. To Wales prožívá velkou pohádku, která má mít vrcholný happyend. Kdo se stane prvním finalistou?


  Portugalsko – Wales (21:00, Lyon)

  Souboj dvou mužstev, z nichž ani jedno nebylo před turnajem pasováno do role favorita. Pokud se bavíme o Walesu, ten spíš patřil v prognózách do opačné kategorii. Už jen postup na šampionát byl považován za zázrak. Teď jsou Colemanovi svěřenci v semifinále, do nějž se probojovali po úchvatném výkonu proti Belgii, týmu plném hvězd. Williams, Robson-Kanu a Vokes ovšem dokázali odpovědět na překrásnou úvodní branku Nainggolana, čímž se jim podařilo tyto hvězdy zhasnout.

  Celá země si přeje, aby úchvatná jízda jejích hrdinů ještě neskončila. „Naším cílem byl postup ze skupiny, s tímhle jsme určitě nepočítali. Na druhou stranu máme před sebou historickou šanci změnit dějiny. Ve fotbale se může stát všechno, každý hráč je ochoten pro postup do finále udělat cokoliv,“ zas a znova opakuje Coleman největší zbraň svého týmu, kterou je sebeobětování se pro tým, obrovská bojovnost a touha vítězit.

  Největší hvězda Walesu Gareth Bale věří, že si v neděli se svými spoluhráči zahraje o zlaté medaile. „Zřejmě jsme předčili očekávání většiny lidí,“ tuší. „Ale vždycky jsme věřili, že můžeme urazit tak dlouho cestu. Jistě znáte z minulosti pohádku Řecka a Dánska, tak proč bychom to nemohli dokázat i my?“ Draci se ovšem budou muset obejít bez stěžejního hráče. Aaron Ramsey v zápase s Belgií obdržel druhou žlutou kartu na šampionátu, a tak bude dnešní mač moci sledovat nanejvýš z tribuny.

  Portugalci, to je mužstvo, které nenechává nikoho chladným. Jeho herní projev si mnoho sympatií zatím nezískal. Velkým paradoxem navíc je, že všech pět zápasů, které hráči z Pyrenejského poloostrova na turnaji odehráli, skončily po 90 minutách remízou! V osmifinále i čtvrtfinále si Ronaldo a spol. zajistili postup až v penaltovém rozstřelu. „Nestarám se o to, jestli mě berou za ošklivé káčátko. Zajímá mě pouze, jak se dostat do finále a tam vyhrát,“ odráží útoky a narážky na hru svého týmu kouč Santos. „Kdybych si měl vybrat, jestli hráč pěkný fotbal a být doma, nebo hrát škaredý fotbal a být tady, vyberu si druhou možnost,“ pokračuje.

  Dnešní souboj bude také bitvou mezi dvěma spoluhráči z Realu Madrid. Gareth Bale vs. Cristiano Ronaldo. 26letého levonohého univerzála však tento fakt nechává zcela v klidu. Náš osobní souboj pro mě není nikterak důležitý, hlavní je splnit sen nám i všem fanouškům, zapřísahal se Bale. Je však jasné, že největší pozornost bude upřena právě na něj a na Ronalda. I když zejména ve čtvrtfinále zazářila vycházející portugalská hvězda, teprve 18letý Renato Sanchez, jenž byl také autorem vyrovnávací branky a v rozstřelu pak chladnokrevně proměnil pokutový kop. Jeho výkon vzbudil takové pozdvižení, že některá média dokonce přišla s informací, že je Sanchez o pět let starší, než uvádí jeho rodný list. Nedávná posila Bayernu Mnichov ovšem samozřejmě takové informace popírá.

  Kdo se tedy bude radovat z postupu do finále?

  Tip redakce: Další remíza, po prodloužení se budou opět radovat Portugalci

  Foto: fotbal365.com


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje